Zdrowie i Uroda

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

W dzisiejszych czasach osiągnięcia w dziedzinie chirurgii plastycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu, ale także poprawę jakości życia. O możliwości niektórych zabiegów często się zapomina, tymczasem nie sposób odmówić im skuteczności. Oto niektóre z nich.

Poprawa wyglądu twarzy i nie tylko

Chirurgia plastyczna poczyniła znaczne postępy w korekcji właściwie wszystkich części ciała. Obecnie możliwa jest korekcja nosa, uszu, policzków, podbródka a nawet, w pewnym stopniu, szyi. Takie działanie przynosi efekty bez względu na to, czy dana nieregularność jest naturalna, czy też powstała na skutek czynników zewnętrznych. Korekcji nosa i uszu dokonuje się poprzez zmianę kształtu lub poprzez częściowe usunięcie chrząstki. Kształt i wielkość policzków poprawia się poprzez wszczepienie implantów. Ale chirurgia plastyczna pozwala nie tylko na takie modyfikacje. Dzięki osiągnięciom tej gałęzi medycyny dostępny jest zabieg, który częściej pomaga mężczyznom i kobietom w zachowaniu atrakcyjności, czyli przeszczep włosów. To zabieg wymagający przeszczepienia cebulek włosowych z innej części ciała, by zagęścić przerzedzenia powstałe na przykład na skutek poparzenia.

Poprawa innych części ciała

Możliwości chirurgii plastycznej nie obejmują jedynie części twarzy. Obecnie chętnie poprawia się również inne części ciała, zaczynając od brzucha i nóg, a kończąc na narządach intymnych. W przypadku poprawy wyglądu brzucha najczęściej stosuje się wycinanie zbędnej skóry, która pozostaje często po zrzuceniu wagi w krótki czasie lub po okresie ciąży. W przypadku słabo widocznych mięśni brzucha skuteczne może okazać się również odsysanie tłuszczu. Obydwa te zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej przeznaczone są jednak dla tych osób, które dbają o swoją wagę.

Poprawa wyglądu narządów intymnych u kobiet i mężczyzn

Poprawa narządów intymnych poprzez zabiegi chirurgiczne dopiero staje się popularna. Znana jest szczególnie tak zwana waginoplastyka, pozwalająca na uzyskanie komfortu współżycia przez kobiety, które po porodzie cierpią na zanik napięcia mięśni pochwy. Taki zabieg pozwala na jego odzyskanie i jest obecnie przeprowadzany za pomocą lasera. Inne zabiegi wykonywane u kobiet to zmniejszenie lub zwiększenie warg sromowych oraz operacja odsłonięcia łechtaczki. U mężczyzn można przeprowadzić zabieg, który ma na celu pogrubienie penisa. Możliwe jest także lekkie wydłużenie tego narządu. Chirurgia plastyczna może być również pomocna w przypadku, gdy mężczyzna ma problemy ze wzwodem, choć jest to zabieg bardziej skomplikowany.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/