Dom i Wnętrze

Nowoczesne lampy w kuchni

Kuchnia, to miejsce które chyba uważamy za najmniej interesujące w całym domu. Jest tu mnóstwo zapachów (często nawet nieprzyjemnych), nie zawsze jest schludnie i pięknie… Jednym słowem – nie ma się czym chwalić. Kto by pomyślał, że również i w tym miejscu można zastosować nowoczesne lampy, które swoim wyglądem poprawią ogólną prezencję tego pomieszczenia?
Tymczasem jest to możliwe. Istnieją specjalne, nowoczesne lampy (oczywiście oparte o technologię LED) które mogą mieć zastosowanie w kuchni i z powodzeniem są w niej montowane. Chodzi o listwy LED – gotowe oprawy oświetleniowe, które ze względu na zastosowane źródło światła charakteryzują się niskim poborem energii i wysoką odpornością na zużycie.

Gdzie w kuchni zamontować wspomniane ledowe listwy?

Najlepszym miejscem, w którym można to zrobić jest oczywiście obszar nad kuchnią czy zlewem. Przeważnie właśnie tam, mamy nieco wyżej różnego rodzaju szafki, do których można przymocować wspomniane listwy. W ten sposób, tworzymy piękną i awangardową stylistykę, która jednocześnie w sposób idealny podkreśla ogólne piękno naszej kuchni.

Jakie zalety charakteryzują nowoczesne lampy LED w listwie?

1. Niskie zużycie energii – jest to chyba standard jeśli chodzi o te źródło światła. Praktycznie wszyscy jednogłośnie podkreślają, że listwy led nie tylko są bardzo ekonomiczne ale też bardzo wydajne. Padające z nich światło (o barwie zimnej bądź ciepłej) jest bardzo jasne i co ważne – przypomina w znacznym stopniu światło naturalne emitowane przez Słońce. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że odpowiednio usytuowane listwy LED będą dobrym pomysłem na oświetlenie kuchni wtedy, gdy nie chcemy korzystać ze standardowego źródła światła.
2. Funkcjonalność – umieszczenie listwy led na spodzie szafki znajdującej się nad integralnymi częściami naszej kuchni jest dobrym pomysłem. Jeśli umieścimy je powiedzmy 30 centymetrów nad blatem, mamy pewność że wszelkie prace będziemy mogli wykonać w dobrej jakości oświetleniu. Ponadto, nowoczesne lampy LED są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Mamy tu na myśli głównie wysoką temperaturę i mnóstwo różnych oparów.
3. Bezpieczeństwo. Wszystkie, nowoczesne lampy LED muszą być zasilane poprzez transformator. Jest więc to tak zwany trzeci stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego – w oparciu o transformator separacyjny. Nawet przegryzienie kabla przez zwierze domowe nie doprowadzi do jego śmierci. Napięcie zasilające listwy led to tylko 5 V – jest więc to całkiem bezpieczny sposób oświetlenia.

Previous ArticleNext Article
Drewniano stalowy hoker w stylu loft zobacz wiecje kerc.com