Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na ciekawy taras

Taras może stać się przestrzenią odpowiednią do odpoczynku, relaksu, ale również pracy czy spotkań z rodziną. Istotne jest jego odpowiednie urządzenie. Poprzez dobranie ciekawych mebli i dodatków możemy sprawić, że taras nabierze wyjątkowego charakteru, a każda chwila na nim spędzona będzie cudowna! Od czego zacząć?

W poszukiwaniu niesamowitego stylu

Zanim gorączkowo zaczniemy przedzierać się przez kolejne oferty topowych producentów przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Na małych tarasach sprawdzą się przede wszystkim stoliki kawowe oraz fotele, duże przestrzenie możemy zaaranżować poprzez zakup sofy modułowej. Takie modułowe meble stanowią dzisiaj jedne z najchętniej kupowanych produktów – modułowa budowa umożliwia dopasowanie konkretnego mebla do danej sytuacji.
Jak wybrać meble na taras? Z pewnością wyznacznikiem powinny być przede wszystkim materiały. Meble tarasowe muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, porywistych wiatrów, niskich i wysokich temperatur. Wśród godnych polecenia materiałów wymienia się przede wszystkim technorattan i aluminium.

Meble technorattanowe i aluminiowe na naszych tarasach

Technorattan jest tworzywem znanym od dawna – początkowo miał zastępować meble wykonane z naturalnego rattanu, dzisiaj jednak jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów. Jest to włókno syntetyczne, wysoce odporne na działanie wilgoci czy brudu. W kolekcjach mebli technorattanowych znajdziemy sofy, leżanki, fotele, stoliki kawowe i obszerne stoły obiadowe.
Aluminium jest bardzo lekkie, a meble tworzone z niego odznaczają się prostotą i minimalizmem. Aluminiowe meble na taras mogą być dodatkowo wzbogacone poduszkami.

Previous ArticleNext Article