Ciekawe

Maty ochronne do salonu – idealne dopasowanie

Zdarza się, że w salonie posiada się gabinet i kącik z biurkiem. Jeśli krzesło wyposażone jest w kauczukowe kółka również warto chronić podłogę lub wykładzinę w salonie. W tym celu dobrze jest zainwestować w maty ochronne.

Przezroczyste maty ochronne – chronią przed poślizgnięciem i zarysowaniem

Twarda podłoga bywa zdradliwa, zwłaszcza jeśli często stosuje się środki nabłyszczające, które dodatkowo powodują, że staje się ona śliska. Takie działanie nie może również pomóc zniwelować rys. Dlatego warto stosować maty ochronne, które chronić będą podłogę przed powstawaniem nowych zarysowań, ale również użytkowników komputera przed poślizgnięciem się podczas wstawania z fotela. Faktura podłogi jest doskonale widoczna i taki element nie zmienia estetyki wnętrza salonu.

Graficzne maty ochronne – wybierz deseń struktury drewna

Posiadając panele lub parkiet w salonie można zdecydować się na maty ochronne, które posiadają ciekawy nadruk przedstawiający strukturę drewna. taki wybór sprawi, że mata sprawdzi się również w eleganckim salonie. Solidny i twardy materiał odporny jest na odkształcenia i uszkodzenia, zapewniając ochronę na długi czas, właściwie do momentu, kiedy mata nam się nie znudzi. Jeśli nie można wśród grafik znaleźć podobnej struktury, warto wybrać taką, która swoim kolorem pasuje do dominującej kolorystyki w aranżacji salonu. W ten sposób zachowuje on swój reprezentacyjny charakter.

Maty ochronne o wielu właściwościach

Praca do późna w nocy generuje hałas podczas przesuwania się na fotelu. Z tego też powodu lepiej jest zdecydować się na wyciszające maty ochronne, które zapewnią z jednej strony komfortową pracę, a z drugiej spokojny sen dla pozostałych domowników. Ciepło w czasie ogrzewania budynku przy wentylacji mechanicznej szybko ucieka. Dlatego, aby zachować je na dłużej warto stosować maty ochronne o właściwościach termoizolacyjnych. Wytrzymałość mat jest bardzo duża, od niskich ujemnych temperatur do bardzo wysokich dodatnich. Dlatego nawet jeśli wyleje się na matę zimny lub ciepły napój można z łatwością ją wyczyścić, nie pozostawiając śladów po tym incydencie. Łatwość czyszczenia to zatem kolejna duża zaleta mat ochronnych. Do tej czynności sprawdzi się ściereczka z mikrowłókna, która dokładnie absorbuje wilgoć i nie pozostawia smug na powierzchni materiału. Trzeba zauważyć, że dzięki użyciu maty ochronnej ciężar ciała i nacisk rozkłada się równomiernie, dzięki czemu niwelowana jest możliwość jakichkolwiek zniszczeń w czasie użytkowania fotela postawionego na macie. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Previous ArticleNext Article