Dom i Wnętrze

Jak tarasola zmieni nasze podejście do tarasu?

Tarasole, czyli nowoczesna metoda na zadaszenie tarasu, coraz częściej widoczna jest w polskiej przestrzeni architektonicznej. Taki rodzaj konstrukcji pozwala na skuteczną ochronę przed słońcem, jak również przed deszczem. Tarasole możemy wznieść zarówno przy budynku jako uzupełnienie tarasu, jak i jako strefę wolnostojącą w ogrodzie. Jakie możliwości dają nam producenci tarasoli?
 

Tarasole tworzone z dbałością o detale

Tarasole to nic innego jak forma zadaszenia, tworzona z wysokiej jakości tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku producenta tarasola.pl produkty ferowane tworzone są na konstrukcji z profili aluminiowych. Profile malowane są proszkowo, co sprawia, że są odporne na działanie wody i pojawianie się rdzy. Konstrukcje takie nie wymagają pozwolenia na budowę – ich wznoszenie trwa kilka godzin, efekty są powalające. Dodatkowo warto wiedzieć, że profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Wiele z nich może także imitować drewno!
Dach tarasoli projektowane są w taki sposób, aby w jak najlepszy sposób chronić przed palącym słońcem czy niespodziewanym deszczem. Zastosowanie trójwarstwowych tkanin poliestrowych sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie brudu, wilgoci. Drugi rodzaj zadaszenia to zadaszenie lamelowe. Dodatkowo pod wpływem silnego promieniowania słonecznego dach nie nagrzewa się, co przekłada się na przyjemny chłód w jego cieniu dla użytkowników. Z pewnością istotne jest także to, że tarasola posiada złożony system odprowadzania wody – niespodziewany deszcz nie będzie już przeszkodą do tego, aby spędzić popołudnie na świeżym powietrzu.
 

Tarasole działające automatyczne

Zdecydowana większość oferowanych tarasoli działa automatycznie. Oznacza to, że przy pomocy dedykowanego pilota możemy wygodnie je składać lub rozkładać. Producenci zaproponowali nam także wiele dodatkowych udogodnień, takich jak promienniki ciepła – idealny dodatek na jesień na tarasie.

Previous ArticleNext Article
solqro.org https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html zobacz wiecje