Zdrowie i Uroda

Strach przed dentystą – jak go pokonać?

Strach przed stomatologiem nie pozwala Ci zadbać o zęby? Wybierz profesjonalny gabinet, by mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Dentysta Katowice…
Według regularnie przeprowadzanych badań ponad połowa Polaków boi się dentysty. I chociaż hasła „stomatolog Katowice” czy „dentysta województwo śląskie” są niezwykle popularne w wyszukiwarce, to wielu szukających odczuwa niemal panikę na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym. Jedno jest pewne – trudno nie zgodzić się z tym, iż odwiedzanie stomatologa nie jest najprzyjemniejsze. Jednak strach przed nim można pokonać. Jak tego dokonać? Oto kilka rad.

Regularne odwiedzanie dentysty

Najlepszym sposobem na pozbycie się strachu przed dentystą jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Plusy takiego postępowania są przynajmniej dwa. Po pierwsze częste wizyty przyzwyczajają do zabiegów stomatologicznych i sprawiają, iż są one niejako „oswojone”. Poza tym regularne odwiedzanie gabinetu skutkuje szybkim rozpoznawaniem ewentualnych ubytków i chorób. A im szybciej leczenie zostanie podjęte, tym będzie mniej bolesne.

Dokładne wypytanie dentysty o szczegóły wizyty

Jednym ze sposobów na przełamanie strachu przed wizytą w gabinecie stomatologicznym jest dokładne wypytanie lekarza o przebieg leczenia. Zdecydowana większość ludzi boi się tego, co nieznane. Jeżeli dentysta szczegółowo wytłumaczy pacjentowi, co będzie robił i jakich narzędzi będzie używał, to uspokoi jego obawy i pomoże mu się rozluźnić.

Znieczulenie

Największy strach związany z gabinetem stomatologicznym dotyczy ewentualnego bólu, jaki może pojawić się podczas leczenia. W tym przypadku sposób jest tylko jeden – poproszenie stomatologa o zaaplikowanie znieczulenia. Nowoczesne środki farmakologiczne są nie tylko bardzo skuteczne, ale także bezpieczne dla pacjenta. W niektórych gabinetach stomatologicznych można poddać się działaniu gazu rozweselającego (podawanego metodą wziewną), który pomaga pacjentowi poczuć się odprężonym i zrelaksowanym.

Wizyta w godzinach porannych

Skutecznym sposobem na zminimalizowanie strachu przed dentystą jest umówienie wizyty w godzinach porannych. Dlaczego? Otóż strach rośnie w miarę oczekiwania i wraz z upływem godzin będzie się nasilał. Poranna wizyta nie naraża pacjenta na długie oczekiwanie, które wywołuje lęk i dodatkowy stres.

Słuchanie muzyki

Bardzo pomocnym sposobem na zrelaksowanie się w gabinecie dentystycznym jest słuchanie muzyki. Wielu stomatologów pozwala swoim pacjentom siedzieć na fotelu w słuchawkach. Dzięki temu pacjent nie tylko relaksuje się przy ulubionych dźwiękach, ale także nie słyszy urządzeń i narzędzi dentystycznych.
Wizyty w gabinecie stomatologicznym na pewno nie należą do przyjemnych i u niejednej osoby wywołują paniczny strach. Na szczęście istnieje kilka metod pozwalających na opanowanie lęku i przełamanie się przed wizytą u dentysty. Pamiętaj też, że niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Dentysta Katowice – nie ma się czego obawiać!

Previous ArticleNext Article
tromor.com.pl worlds.com .pl