Ciekawe

Jaką niszczarkę do dokumentów wybrać? Ranking, parametry produktu

Niszczarka do dokumentów powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego biura. Dlaczego? Zgodnie z Ustawą o danych Osobowych, wszelkie dane osobowe muszą być odpowiednio zabezpieczone i chronione, co oznacza, że nie można wyrzucać dokumentów, na których widnieją jakiekolwiek dane personalne do kosza. Takie dokumenty powinny być trwale zniszczone, na przykład przy pomocy specjalistycznej niszczarki biurowej. Jak wybrać dobrą niszczarkę? Przed zakupem sprzętu warto przejrzeć ranking popularności produktów.

Czym kierować się przy wyborze niszczarki?

Klasa niszczarki i rodzaj cięcia

W zależności od potrzeb – wielkości biura i rodzaju dokumentów, które podlegają zniszczeniu, wybieramy rodzaj niszczarki. Dokumenty poufne powinny być zniszczone przy pomocy niszczarki typu cross cut, która tnie papier w ścinki, pozostałe mogą być poprzecinane w paski (niszczarka typu strip cut). Wielkość ścinek określa norma DIN 32757, która obejmuje 5 stopni tajności dokumentów. Największą popularnością w rankingu najlepszych niszczarek (https://www.bomi.pl/ranking-niszczarek-top-10-najlepszych-modeli-jaka-wybrac/) cieszą się urządzenia podstawowe, należące do I stopnia klasyfikacji DIN 3275 (korespondencja i materiały ogólne).

Szerokość szczeliny niszczarki

Otwór, do którego wsuwane dokumenty może mieć różną szerokość. Najmniejsze urządzenia o wąskich wejściach (szerokość 130 mm) pozwalają na zniszczenie jednorazowo tylko jednej karki papieru. Niszczarki zaawansowane (wlot o szerokości 500 mm) umożliwiają niszczenie dużej liczby arkuszy. Na czele rankingu popularności plasują się niszczarki o standardowej wielkości i szerokości szczeliny w przedziale: 220 – 300 mm.

Pojemność kosza na ścinki

Pojemność kosza przekłada się na komfort użytkowania sprzętu. Pojemniki w małych modelach pomieszczą od 5 do 15 litrów ścinków, te duże nawet do 100 litrów. Warto wybrać optymalny model, wedle własnych potrzeb.

Emisja hałasu urządzenia

Jeśli urządzenie będzie często używane, a w dodatku znajduje się w ogólnodostępnej przestrzeni biurowej, warto wybrać model, który nie generuje hałasu przekraczającego 50 dB.

Ile kosztuje niszczarka?

Największym zainteresowaniem, jak pokazuje ranking, cieszą się modele mieszczące się w przedziale cenowym do 200 do 300 złotych.
 

Previous ArticleNext Article
-meble.pl https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html