Ciekawe

Jakie szczoteczki do zębów są dostępne na rynku?

Szczoteczka do zębów to pojęcie bardzo szerokie. Owszem, jeszcze całkiem niedawno szczoteczka to była szczoteczka i jedynym polem do wyboru był kształt, kolor i twardość włosia. Dziś tradycyjne szczoteczki do mycia zębów ustępują pola szczoteczkom elektrycznym, a te z kolei są coraz bardziej zaawansowane. Każdy z rodzajów szczoteczek jest produkowany przez rozmaite firmy i konsumenci często mają problem z wyborem, nie wiedząc, jakie funkcje i jakie zalety oferuje dana szczoteczka. Nawet wśród szczoteczek manualnych wybór jest olbrzymi, a ten jest jeszcze większy dzięki szczoteczkom elektrycznym.

Szczoteczki manualne coraz bardziej zaawansowane i wciąż popularne

Choć coraz więcej osób decyduje się na zakup szczoteczek zasilanych bateriami lub akumulatorem, to tradycyjne szczoteczki do zębów wciąż są dostępne na rynku i mają swoich zagorzałych zwolenników. Te szczoteczki również ulegają ciągłym zmianom i są bardzo funkcjonalne. Klienci mogą wybierać wśród licznych marek, rodzajów i wielkości główek, twardości włosia i innych cech. Nowoczesne manualne szczoteczki mają włosie z tworzywa sztucznego, a nierzadko zawierają też elementy z gumy czy tworzyw sztucznych, dzięki czemu gwarantują większą dokładność czyszczenia.

Elektryczna szczoteczka może więcej

Rewolucją w pielęgnacji jamy ustnej było wprowadzenie na rynek szczoteczek elektrycznych. Takim mianem określa się zarówno szczoteczki zasilane z baterii, jak i szczoteczki do zębów z wbudowanym akumulatorem. Zasadniczą przewagą, jaką ma elektryczna szczoteczka do zębów nad tradycyjną, jest to, że jej głowica z włosiem jest ruchoma. Wykonuje na najczęściej ruchy obrotowe, a głowica również ma kształt okrągły, a nie wydłużony, jak w szczoteczce tradycyjnej. Ruch ten, bardzo szybki, sprawia, że użytkownik nie musi wykonywać rytmicznych ruchów szczoteczką, a jedynie przesuwać ją po uzębieniu. Poza wygodą, największą zaletą, jaką charakteryzuje się elektryczna szczoteczka do zębów jest to, że o wiele dokładniej myje ona zęby i pomaga zachować większą higienę jamy ustnej.

Soniczne szczoteczki do zębów – najnowszy hit na rynku

Nie tak dawno na rynku pojawiły się szczoteczki soniczne. To jeszcze bardziej zaawansowana wersja szczoteczek elektrycznych. One również są zasilane tak samo, ale czyszczą zęby w inny sposób. Soniczne szczoteczki do zębów, a w zasadzie ich głowica, wykonują ruchy wymiatające. To, co jest jeszcze ich innym atutem, to dużo większa częstotliwość tych ruchów, która sięga kilkudziesięciu tysięcy na minutę. Daje to jeszcze większą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i osadów nazębnych.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ tssoundscape.com