Ciekawe

Specjalistyczna odzież medyczna

 

Komfort w pracy medyka czy pielęgniarki jest kluczowy, aby praca mogła być wykonywana sprawnie i dobrze. Elementem wpływającym na komfort pracy jest bez wątpienia odpowiedni strój. W zależności od miejsca pracy medycy mogą samodzielnie wybierać, jaka odzież sprawdza się u nich najlepiej. Wybór konfekcji tego typu jest naprawdę szeroki!

Spodnie i koszulki dla medyków

Bez wątpienia najchętniej wybieranym zestawem do pracy w szpitalu czy w przychodni są spodnie oraz koszulka z krótkim rękawem. Strój taki nie krępuje ruchów, pozwala na zachowanie swobody. Niezwykle istotne jest jednak to, z jakich materiałów i w jaki sposób taka odzież jest tworzona. Dzisiaj koszulki i spodnie medyczne szyje się z tkanin łączących różnorodne włókna: zarówno syntetyczne, jak i naturalne. Dzięki takiej różnorodności uzyskuje się tkaniny, które odznaczają się jednocześnie wysoką odpornością na uszkodzenia, jak i ścieranie czy częste pranie. Odzież dla medyka narażona jest na kontakt z płynami ustrojowymi, jak i silnymi chemikaliami – istotne jest, aby możliwe było częste i skuteczne pranie takich ubrań. Dzięki włóknom syntetycznym tkanina staje się również przyjemniejsza w dotyku. Spandex sprawia, że materiał jest rozciągliwy, przez co koszulki czy spodnie idealnie dopasowują się do krzywizn ciała.

Dedykowane buty dla medyków

Medycy i pielęgniarki chętnie sięgają po dedykowane obuwie, które doskonale sprawdza się na szpitalnych korytarzach czy w przychodniach. Największym zainteresowaniem cieszą się chodaki wykonane z naturalnych materiałów, w tym skóry licowej oraz drewna. Obuwie takie doskonale chroni palce, a sprężyna umieszczona pod piętą pozwala na lepsze amortyzowanie stopy podczas chodu. Chodaki wspierają stopy podczas chodzenia i minimalizują ryzyko występowania żylaków czy płaskostopia.

 

 

 

Previous ArticleNext Article