Motoryzacja

Samochody powypadkowe – co zrobić z tym kłopotem?

Kolizje i wypadki są codziennością na polskich drogach. Ich efektem są najczęściej tylko zniszczone samochody, których naprawa nie ma większego sensu. Obowiązkiem właściciela jest jednak odpowiednie złomowanie powypadkowego samochodu w miejscu do tego przeznaczonym. Co to oznacza?
Samochód powypadkowy stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników drogi. Prawo surowo zabrania wykorzystywania samochodów, których stan techniczny wzbudza jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli mamy pewność, że samochodu nie da się odratować konieczne jest jego zezłomowanie. Miejscem do tego są skupy samochodów powypadkowych i stacje demontażu.

Demontaż samochodu krok po roku

Pierwszym etapem jest odtransportowanie samochodu do stacji demontażu. Fachowcy z zakładów demontażu często oferują możliwość odbioru samochodu wprost spod domu, również bezpłatnie. Kolejnym krokiem jest anulowanie tablic rejestracyjnych oraz dowodu rejestracyjnego. Właściciel w zamian dostaje dokument poświadczający, że zezłomował on samochód zgodnie z prawem. Ten dokument musi donieść do urzędu komunikacji. Jeśli szukasz miejsca, gdzie zgodnie z prawem zdemontują Twój samochód – trafiłeś idealnie! Sprawdź, co mamy do zaoferowania – stacja demontażu pojazdów Ruda Śląska.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ zobacz https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/