Ciekawe

Bezpieczny transport – jak zabezpieczyć towar?

Każdy przedsiębiorca wie, jak niebezpieczne dla transportowanych towarów mogą okazać się niekorzystne warunki atmosferyczne. Pomimo szczelnego zamknięcia w kontenerach wilgoć i woda mogą zbierać się wewnątrz i niszczyć przewożony towar. Problem ten pojawia się zarówno w transporcie lotniczym, morskim jak i lądowym. Jak radzić sobie z tym problemem?
Wilgoć jest jednym z najczęstszych powodów strat finansowych producentów – może ona wpłynąć na stan materiałów wykonanych z drewna, stali, papieru, skór naturalnych, tworzyw sztucznych. Zniszczony wilgocią produkt pleśnieje, gnije, nabywa nieprzyjemny zapach. Wszystko to wpływa na zysk producenta. Na szczęście coraz popularniejsze stają się kontenerowe pochłaniacze wilgoci.

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

We wnętrzu pochłaniacza znajduje się substancja wiążąca wilgoć. Jest ona w stanie przyjąć jej tyle, ile sama waży!
Pochłaniacze wilgoci kontenerowe doskonale sprawdzają się tam, gdzie występuje tak zwany deszcz kontenerowy. Jest to skraplająca się wilgoć, która zaczyna opadać na transportowany towar. To jedno z największych zagrożeń przewożonych towarów. Pochłaniacze pozwalają ograniczyć pojawianie się takich zagrożeń jak: rdza, pleśń, stęchlizna. Doskonale nadają się do zabezpieczenia transportów żywności, skór naturalnych, drewna, materiałów stalowych, materiałów papierniczych, sprzętu AGD i innych.

Previous ArticleNext Article
Industrialny dębowy stolik nocny loft rs-gisor.org https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/