Ciekawe

Pomysły na wesele pod Warszawą

Ostatnio jednym z najmodniejszych pomysłów na urządzanie wesela jest ulokowanie stołu i miejsca do tańca dla gości w ogrodach zimowych lub w szklarniach. Na szczęście, przyszli nowożeńcy mają kilka możliwości wynajęcia takiej sali weselnej również w atrakcyjnych okolicach zlokalizowanych wokół Warszawy.

Czy warto zdecydować się na wesele w oranżerii?

Zanim jednak zdecydujemy się na salę weselną, zapytajmy właściciela lub dzierżawcę o kwestię tego, jaka będzie temperatura w środku – jest to szczególnie ważne, gdy wesele urządzamy w lecie. Kolejną istotną kwestią jest to, czy piękny wystrój sali weselnej, który widzimy podczas oglądania miejsca jest pozostałością po niedawno odbytej imprezie, czy też jest to standardowy wystrój, na który możemy liczyć zamawiając wynajęcie sali weselnej.

O co pytać podczas wynajmowania sali weselnej?

Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jaką minimalną ilość gości akceptuje właściciel sali – to pytanie powinniśmy zadać właścicielowi sali jeszcze zanim zaczniemy na dobre rozglądać się po tym, jaka jest okoliczna oferta. Jeśli znajdziemy bardzo dobre miejsce, a sala weselna pod Warszawą będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania, wówczas wato zdecydować się na zapłacenie za większą niż realna liczba gości jedynie po to, aby móc zarezerwować salę.
Podczas negocjowania umowy wynajmu zapytajmy koniecznie o to, czy w miejscu tym wynajmuje się również noclegi dla gości oraz czy wokół jest miejsce na zaparkowanie auta. Dodatkowo, koniecznie spróbujmy dań, które zostaną zaserwowane na weselu – aby już podczas imprezy nie zostać zaskoczonym. Podobnie – spróbujmy tortu i zobaczmy zdjęcia innych imprez, które miały miejsce w danym miejscu. To właśnie one, jak nic innego, oddadzą nam klimat naszej przyszłej imprezy weselnej.
Warto też obejrzeć kuchnię, sprawdzić, czy jest czysta. Należy upewnić się, jak będzie wyglądała zastawa stołowa używana do obsługi gości oraz kim będą osoby wchodzące w skład obsługi sali. Czy będzie to firma zewnętrzna,czy też można liczyć na stałą obsługę, zatrudnioną w konkretnym miejscu

Jakich miejsc unikać?

Gdy w umowie są zawarte bajońskie opłaty za parking dla gości lub bardzo wysokie korkowe, tudzież gdy sala nie jest przystosowana do przyjęcia małych dzieci, a wiemy,że na naszym weselu będzie dużo par z małymi dziećmi, wówczas warto zastanowić się nad tym, czy naprawdę chcemy narazić się na te niedogodności.
Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/ zobacz wiecje