Ciekawe

Pojemniki IBC w branży farmaceutycznej

W zależności od wielkości zakładu produkcji farmaceutycznej, stosować można ręczne lub mechaniczne metody transportu materiałów, w celu przenoszenia składników i produktów wzdłuż linii produkcyjnej. Pośrednie kontenery masowe IBC oferują bardzo wiele korzyści w odniesieniu do tych metod obsługi materiałów, zarówno pod względem wydajności, jak i projektu zakładu produkcji. Dlatego znajdują bardzo szerokie zastosowanie w branży farmaceutycznej.

Co to jest pośredni kontener masowy IBC?

Pojemniki IBC są wyspecjalizowanymi pojemnikami do przenoszenia w materiałach płynnych, sypkich, sproszkowanych lub stałych. Każdy pojemnik IBC jest napełniany. Następnie są one przenoszone i łączone bezpośrednio ze sprzętem procesowym na linii produkcyjnej. Oznacza to, że mogą być kierowane na dowolny etap przetwarzania, który aktualnie tego wymaga. Niektóre zakłady produkcji farmaceutycznej mogą obsługiwać materiały ręcznie, za pomocą generycznych pojemników, bębnów lub pudeł. Chociaż tego typu proces jest bardzo powszechny, może być niezwykle powolny oraz angażujący zbyt wiele wysiłku fizycznego operatorów. Może spowodować zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i powodować wiele marnotrawstwa. Pojemnik do przewozu płynow lub proszków który nie jest całkowicie pyłoszczelny, może wprowadzać do produktu zanieczyszczenia. Jeżeli pojemniki nie będą traktowane ostrożnie, może wystąpić segregacja zakłócająca jednolitość mieszanej receptury.

Zalety pojemników IBC

Nowoczesny pojemnik IBC oferuje liczne korzyści zarówno dla systemu przetwarzania zarówno ręcznego, jak i ciągłego, przy jednoczesnym zmniejszeniu lub usunięciu wielu wad obu tych procesów. W przeciwieństwie do skrzyń i bębnów używanych powszechnie w ręcznej obróbce materiałów, pojemniki IBC są całkowicie pyłoszczelne. Eliminują tym samym znaczną część potencjalnego skażenia, mającego ogromne znaczenie w produkcji farmaceutycznej, szczególnie w obiektach GMP. Co więcej, precyzyjna technologia pozwala na całkowite rozładowanie materiałów. Pojemnik do przewozu płynow typu IBC daje gwarancję, że nie będą w nim pozostawiane żadne resztki transportowanej substancji. W porównaniu ze stałą, ciągłą linią produkcyjną, zastosowanie IBC do przenoszenia materiałów sprawia, że ??każdy proces może działać z optymalną szybkością oraz wydajnością. Standardowe linie ciągłe mogą obsługiwać tylko jeden produkt na raz, podczas gdy w przypadku kontenerów IBC znacznie łatwiej jest podawać wyniki jednego wspólnego procesu do wielu różnych linii.

Previous ArticleNext Article
https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ live url niestfemale.com