Dom i Wnętrze

Dom szkieletowy w polskich warunkach – czy to się opłaca?

O domach szkieletowych mówi się ostatnio bardzo dużo – przede wszystkim z powodu ich niskiej (w stosunku do domu murowanego) ceny, ale i dlatego, że ich budowa trwa znacznie krócej. Czy inwestycja w dom drewniany to dobrze ulokowane pieniądze? Co powinniśmy wiedzieć o domach szkieletowych?

Dom szkieletowy dla każdego – poznaj jego zalety!

Domem szkieletowym nazywamy budowlę, która oparta jest na drewnianym szkielecie. Ten rodzaj budownictwa znany i rozpowszechniony jest najbardziej w Skandynawii i Kanadzie. Do Polski przywędrował na początku lat 90. jednak dopiero teraz zyskuje prawdziwą popularność. Domy szkieletowe wybierane są przede wszystkim przez osoby młode, które nie tylko nie chcą zaciągać olbrzymiego kredytu pod budowę, ale także nie chcą czekać na budowę przez kilka lat. Dom szkieletowy z drewna to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zamieszkać w gotowym domu już niespełna rok od rozpoczęcia budowy.
Każdy producent domów szkieletowych zaproponuje nam wiele ciekawych projektów domów drewnianych – najczęściej są to domu parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza lub domy piętrowe. Każdy z projektów zakłada garaż lub przynajmniej podjazd pod domem. Co ważne: dom w przyszłości można rozbudować o konkretne elementy! O budowie domów szkieletowych przeczytasz więcej na stronie mawit.com.pl.

Czas i koszty budowy domu drewnianego

Budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – wszystko za sprawią zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Czas trwania budowy zależny jest od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym (2-4 miesiące) czy deweloperskim (4-8 miesięcy). Koszty budowy domu drewnianego są o ok. 30% niższe od domu o podobnej kubaturze w technologii murowanej.
 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/najtansze-ubezpieczenie-zdrowotne/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft