Dom i Wnętrze

Ogród bezkresnych możliwości

Kiedy otwieramy się na świat, to on także otwiera się na nas i w ten sposób fantastyczne dopełnia się krąg inspiracji. Tak właśnie powinno być również w najbliższej przestrzeni naszych ogrodów. Naprawdę warto w pełni wykorzystać tkwiący w nich potencjał, bo wtedy okaże się także, że nasz potencjał jest nieograniczony. Bezkresny.

Ogród jako przestrzeń eksperymentowania

Pracownia pod gołym niebem? Jeśli przedmiotem twórczości są artystycznie ukształtowane rabaty albo gdy tworzymy duże rzeźby ogrodowe – to naprawdę świetny pomysł. Tworzyć na łonie natury. Niczym autorzy cieszącej się coraz większą popularnością land art. Być bliżej ziemi. Wsłuchiwać się w jej rytm. To może naprawdę inspirować i czarować. Także twórców muzyki czy poetów.
Jeśli nasza sztuka wymaga gromadzenia materiałów i narzędzi, wówczas lepiej znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Na przykład w przystosowanej do tego szopie przekształconej w pracownię albo na zadaszonym tarasie. Gdy nasza twórczość spełnia się na kartce albo na ekranie komputera, to w ogrodzie przyda się zaciszne i wygodne miejsce do pisania. Umeblują je meble ogrodowe technorattan. W każdej pracowni, bez względu na jej charakter (plastycznej, literackiej, ceramicznej) wspaniale wyglądać będą stoły tekowe, które sprawdzą się także od strony praktycznej.

Ogród jako przestrzeń kontemplowania

W ogrodzie też często udaje nam się osiągnąć rzeczy, które wydawały się nieosiągalne. Jak sprawa najtrudniejsza na świecie, czyli zrozumienie siebie. Rozległy taras, altanka ukryta wśród różanych krzaków czy patio w klasycznym stylu – to miejsca stworzone wprost do zadumy, do autorefleksji.
Tak pojmowano przecież role tradycyjnych ogrodów angielskich, które poprzez swoją strukturę i atmosferę nieoczywistości zachęcać miały do przemyśleń – do szukania sensu życia. Żeby go odnaleźć, wcale nie trzeba odwiedzać psychologów. Czasem wystarczy wyjść do ogrodu.

Previous ArticleNext Article
eshaphotography.com 802.org direct.pl