Ciekawe

Mniej znane sposoby na dodatkową gotówkę

Każdy z nas słyszał o popularnych chwilówkach, pożyczkach na dowód lub przez internet. Cieszą się one niesłabnącą popularnością, jako że każdy z nas prędzej czy później potrzebuje zastrzyku dodatkowej gotówki. Na takie rozwiązanie nie decydują się jednak wszyscy – jako, że obarczone jest ono sporym ryzykiem, pożyczone pieniądze trzeba przecież w końcu oddać, nierzadko w znacznie wyższej kwocie. Dobrą alternatywą na podratowanie domowego budżetu wydaje się być skup metali szlachetnych.

Złom metalu

Pojęcie złomu kojarzy nam się raczej negatywnie, a na dźwięk tego słowa mamy przed oczami stare, zdezelowane przedmioty, nie nadające się już do niczego – tylko do zezłomowania. Nie jest to do końca słuszne przekonanie, jako złomowisko metalu rozumiemy bowiem wszystkie metalowe przedmioty, które zdatne są do ponownego wykorzystania a z odzyskanego z nich kruszcu można wyprodukować zupełnie nowe elementy. Zgodnie z takim rozumieniem, złom metalu to nie tylko zdezelowany kawałek karoserii ale także na przykład dawno nienoszony pierścionek, zapomniane kolczyki czy złota bądź srebrna broszka, która niekoniecznie przypadła nam do gustu.

Skup metali

Jest to o tyle istotne, że – chociaż być może na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy – w naszych domach z pewnością da się znaleźć całkiem sporo elementów wykonanych z różnego rodzaju metali szlachetnych. W ich spieniężeniu może pomóc skup metali szlachetnych, który po ocenieniu zawartości kruszcu w danym przedmiocie, zaproponuje za niego odpowiednią ilość gotówki. Rzecz jasna, w tym przypadku liczy się nie tylko łączna waga pierścionka czy łańcuszka ale także próba złota, srebra, platyny czy stop, z jakiego zostały one wykonane. Odsprzedaż starej biżuterii nie wiąże się w zasadzie z żadnym ryzykiem, dlatego też stanowi bezpieczną i zdecydowanie wartą rozważenia alternatywę dla wspomnianych na wstępie chwilówek. W końcu część tego rodzaju przedmiotów zazwyczaj i tak leży zapomniana – ich pozbycie się nie będzie więc sporym wyrzeczeniem.

Dobry skup metali to niekoniecznie najbliższa placówka

Jako, że skup metali szlachetnych to wbrew pozorom placówka dość popularna, naturalnym wynikiem takiego stanu rzeczy jest konieczność konkurencji pomiędzy poszczególnymi skupami. Przekłada się to na różne ceny w nich obowiązujące – za ten sam pierścionek w jednym skupie możemy otrzymać więcej niż w innym. Dlatego podejmując decyzję o sprzedaży złomu metalu, ważne jest, aby zapoznać się z ofertą co najmniej kilku skupów i dokonać porównania oferowanych przez nie warunków.

Previous ArticleNext Article
orognost.com asolutions.com.pl umie.com.pl