Ciekawe

Kilka rzeczy wybranych w trosce o konia

Jazda konna, także ta uprawiana rekreacyjnie, to wspaniała przygoda. Żeby jednak radość była obustronna, należy zatroszczyć się o kondycję samego zwierzęcia. Zadbany i zdrowy koń to podstawa. Jeździectwo bowiem jest tą formą sportu i rekreacji, w której nie wykorzystujemy urządzeń, lecz czującą istotę, której należy się nasza uwaga i troska. Pomocnych będzie kilka artykułów.

Po pierwsze ochraniacze

Na pewno zadbać o kondycję konia pozwolą odpowiednie ochraniacze. Zapobiegają one urazom, na przykład podczas ćwiczeń czy przejażdżek terenowych. Przydają się też w trakcie transportu. W zapobieganiu puchnięciu nóg pomogą ochraniacze terapeutyczne. Marka Eskadron proponuje nam w zakresie ochraniaczy duży wybór artykułów. Ochraniacze Eskadron świetnie sprawdzą się w trudnych sytuacjach.

Po drugie derki

Koń podobnie jak człowiek potrzebuje niekiedy okrycia. W tym celu wykorzystuje się derki, które szczególnie potrzebne są zimą. Należy starannie dobrać ich grubość do panujących warunków atmosferycznych. Zresztą derki pełnią też dodatkowe funkcje. Na przykład chronią przez owadami (derki przeciwowadowe). Derki rehabilitacyjne zaś poprawiają krążenie, przyspieszają regenerację i przygotowują zwierzę do następnego treningu.

Po trzecie czapraki

W trosce o zdrowie konia należy pomyśleć o dobrym czapraku. Chroni on grzbiet konia przed otarciami i wchłania pot. Trzeba dobierać czapraki, sugerując się typem siodła, pod jakie będzie stosowany. Musimy pamiętać także o tym, że czaprak powinien być wykonany z materiału o dużej przepuszczalności powietrza. Dobrze, gdy zrobiono go z tkaniny, która szybko schnie. Jeśli spełnia te kryteria, to możemy w dalszej kolejności brać pod uwagę jego kolor czy motywy dekoracyjne. Wiele czapraków prezentuje się bardzo oryginalnie.

Previous ArticleNext Article
Wysoki stolik do kuchni https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz wiecje