Zdrowie i Uroda

Jak zrobić kurs spadochronowy?

Zajęciem, które jest w stanie dostarczyć dużej dawki adrenaliny, jest skok spadochronowy. Warto chociaż raz w życiu zdecydować się na taki skok. To przede wszystkim świetne wspomnienia, do których wraca się przez całe życie. Jednak by móc skakać niezbędne jest wykonanie kursu spadochronowego. Decydując się na taki kurs, warto wziąć pod uwagę szereg aspektów.

Jak przebiega cały kurs?

Kurs spadochronowy składa się z dwóch głównych części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych, które trwają 6 godzin, kursant dowiaduje się szeregu podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa, budowy spadochronu, samych skoków, techniki itd.
Po zajęciach teoretycznych nadchodzi część praktyczna. Jednak by móc skakać niezbędne jest zdanie specjalnego egzaminu. Zawiera on najważniejsze zagadnienia poruszane podczas zajęć teoretycznych.
Sam test to zestaw 10 pytań, z czego trzeba poprawnie odpowiedzieć na minimum 8.
Część praktyczna to skoki, które z początku odbywają się w towarzystwie dwóch instruktorów. Doradzają oni w kwestiach techniki lotu czy postawy ciała. Następnie skoki przeprowadzane są w obecności jednego instruktora.
Same skoki odbywają się z wysokości 4000 metrów.
By zdać część praktyczną egzaminu trzeba samodzielnie wykonać skok z wyżej podanej wysokości.

Wymagania i cena

Zapisanie się na kurs spadochronowy nie jest szczególnie trudny. Niezbędne jest przede wszystkim ukończenie 16 lat. Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to konieczna jest pisemna zgoda rodziców na skoki. Ponadto warto zwrócić uwagę na aspekt dotyczący wagi ciała. Teoretycznie nie ma ściśle określonych zasad z tym związanym. Jednak sam sprzęt ma ograniczenia wagi. W praktyce waga około 130 kilogramów jest taką górną granicą. Waga 110 czy 120 kilogramów nie stanowi jeszcze problemu.
Dodatkowo wymogiem jest posiadanie ubezpieczenia OC, ponieważ zgodnie z przepisami spadochron stanowi formę statku powietrznego.
Przejście kursu spadochronowego wiąże się ze sporym wydatkiem. Tak naprawdę cena jest zależna od wykonanych skoków. Praktyka i statystki pokazują jednak, że kwota ta to około 5000 złotych.
Po pozytywnym przejściu dwóch części egzaminów kursant dostaje Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/