Dom i Wnętrze

Jakie zalety mają drewniane okna premium?

Drewniane okna premium są znacznie trwalsze od swoich konkurentów, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Tradycyjne okna PVC mogą pochwalić się żywotnością na około 15-20 lat. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że drewniane okna od renomowanego producenta mogą służyć nawet przez 90 lat. Jest to jedna z tych inwestycji, która w dłuższej perspektywie na pewno się zwróci.

Drewniane okna klasy premium

Drewno jak powszechnie wiadomo jest materiałem naturalnym i ekologicznym, dzięki któremu można stworzyć przyjazny mikroklimat w danym wnętrzu i idealne warunki do życia. Nie można zapominać również i o tym, że drewniane okna mogą pochwalić się bardzo ekskluzywnym wyglądem.

Drewno wbrew pozorom jest bardzo uniwersalnym materiałem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że drewniane okna premium odnajdą się zarówno w stylu tradycyjnym, jak i również nowoczesnym. Nie można zapominać również i o tym, że okna drewniane w każdej chwili można pomalować na inny kolor i dopasować je do aktualnego wnętrza. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które często remontują swoje mieszkanie i zmieniają wystrój.

Moda na okna drewniano-aluminiowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na drewniano-aluminiowe okna premium, które wyróżniają się nie tylko ekskluzywnym designem, ale również rewelacyjnymi parametrami izolacji termicznej. Drewno jest jednym z najlepszych naturalnych izolatorów, które idealnie chroni przed zimnem. Pamiętać należy o tym, że największy wpływ na poziom termoizolacyjności ma nie tylko jakość zastosowanego drewna, ale również grubość ramy okiennej. Grubsze ramy pozwalają także na zastosowanie 3-szybowego pakietu, który znacząco zwiększa energooszczędność drewnianych okien.

Wybierając nowe okna premium warto zwrócić uwagę także na zastosowane uszczelki, które niestety przez wiele osób są często bagatelizowane. Porządne uszczelki powinny zagwarantować odpowiednie parametry styku skrzydła otwierającego z ramą albo drugim ze skrzydeł.

Nowoczesne okna dla każdego

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że drewno może pochwalić się także doskonałą wytrzymałością konstrukcyjną i odpornością na częste zmiany temperatur. Drewno jest jednym z tych materiałów, które zapewnia producentom olbrzymią swobodę, dzięki czemu są oni w stanie zaprojektować nawet bardzo skomplikowane okna.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Previous ArticleNext Article
Sejf do kampera przyczepy na wymiar zobacz -meble.pl