Dom i Wnętrze

Gdzie sprawdzi się fototapeta?

Fototapeta to świetny pomysł na szybkie odświeżenie aranżacji. Nowoczesne tapety wykonane są z wysokiej jakości materiałów, nie brudzą się, a przy tym są łatwe do czyszczenia. Doskonale sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Warto jednak wiedzieć, gdzie na jakie wzory i motywy warto postawić.

Fototapety idealne do kuchni

Fototapety przeznaczone do kuchni powinny kojarzyć się z jedzeniem i naturą. Mogą przedstawiać np. owoce, warzywa czy przyprawy. W kuchni przygotowuje się posiłki, ale i spędza czas na rozmowach z domownikami. Kuchnia często w mniejszych mieszkaniach pełni również funkcję jadalni. Nie bez powodu zresztą nazywa się ją sercem domu. Warto więc zadbać o to, aby była przytulna. Można postawić m.in. na fototapety w ciepłych, ale stonowanych barwach. W tym przypadku świetnie sprawdzą się odcienie pomarańczu, żółci czy brązu.

Fototapety do sypialni

Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu i odpoczynku. Dlatego też idealna fototapeta do sypialni powinna być minimalistyczna. Można zdecydować się na pastele lub biel. Warto zadbać o to, aby całość tworzyła spójną aranżację, która nie będzie rozpraszać a wręcz przeciwnie – pozwoli na stworzenie intymnej atmosfery. W sypialni fototapetę można umieścić nad łóżkiem. Takie rozwiązanie zawsze się sprawdza, ale dobrze będzie wyglądać też na przeciwległej jego ścianie. Miły widok pomaga w końcu w zaśnięciu. Jeśli sypialnia jest niewielka, można rozważyć wybór fototapet przestrzennych 3D. Jeszcze innym motywem, który dobrze prezentuje się w sypialni są różnokolorowe kwiaty lub abstrakcyjne grafiki.

Fototapety do łazienki – sprostają wszystkim zadaniom

Okazuje się, że dzięki kilku prostym trikom aranżacyjnym zwykła łazienka w bloku może się prezentować jak najlepszy pokój kąpielowy. Łazienki na ogół są pomieszczeniami niewielkimi, warto więc je optycznie powiększyć. Do tego zadania doskonale nadają się omawiane już fototapety przestrzenne. Powinny przedstawiać one jasne wzory, które wprowadzą do łazienki odpowiedni klimat. Lepiej zrezygnować z dużych i kolorowych motywów, które mogą przytłoczyć wnętrze. Do łazienki idealnym rozwiązaniem są fototapety z motywem wody – rzekami, wodospadami, kwiatami wodnymi czy akwariami.
Fototapety sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Warto o nich pomyśleć urządzając pokój dla dziecka. Obecnie w wielu sklepach spotkać można tapety z grafikami z bajek. W tym wypadku można zapytać o zdanie samo dziecko, oczywiście jeśli jest na tyle duże.

 

Previous ArticleNext Article