Dom i Wnętrze

Czy białe meble mogą być praktyczne?

Przyglądając się pracom architektów wnętrz, nie sposób nie zauważyć, jaki kolor jest numerem jeden w modnych aranżacjach – biel! Delikatna, neutralna barwa dominuje we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od ich specyfiki i przeznaczenia. Mimo tego, że masowo przemycamy do naszych wnętrz białe akcenty, to kupno białych mebli budzi pewne wątpliwości. Czy słusznie?

Biel, która pozostaje bielą

Wydawać by się mogło, że biała powierzchnia szybko ulega zniszczeniu oraz zabrudzeniu. Nic bardziej mylnego! Dobre sklepy meblowe (na przykład gama-sklep.com) oferują meble wykonane z lekkich płyt pokrytych laminatami, które łatwo i przyjemnie się czyści. Aby usunąć zabrudzenie, wystarczy przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką nasączoną delikatnym płynem. Co więcej, nowoczesne płyty MDF znajdują zastosowanie również w kuchni – unosząca się w powietrzu wilgoć i wysokie temperatury nie wpływają na kondycję szafek.

Białe meble do sypialni – sposób na dobry sen

Pomieszczeniem, w którym szczególnie dobrze sprawdzi się biel i pastelowe kolory, jest sypialnia. Eksperci jednoznacznie stwierdzają, że biel  działa uspokajająco i wyciszająco. W takim otoczeniu przyjemnie się zasypia i relaksuje. Ponadto, białe meble do sypialni (szczególnie te o połyskujących powierzchniach odbijających światło) to pewny sposób, aby optycznie dodać pokojowi kilku metrów kwadratowych.

Neutralna baza

Jeśli obawiasz się, że czysta biel jest dla Ciebie za mało wyrazista, warto przełamać ją mocniejszym akcentem. Nieskazitelna barwa jest neutralna i pięknie komponuje się z niemal każdą tonacją. Delikatne pastele, a może energetyczne amaranty albo turkusy? Tylko od Ciebie zależy, jakie połączenie nada ton Twojej aranżacji!
 
 

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/