Ciekawe

Dwuteowniki – dostępne rozwiązania i zastosowania

Stal jest powszechnie stosowana w budownictwie. Z tego materiału wykonuje się wiele profili i kształtowników o różnych parametrach oraz wymiarach. Są one następnie stosowane w wielu branżach od przemysłu motoryzacyjnego po ogrodnictwo. Najważniejszą rolę odgrywają jednak w budownictwie.

Czym są dwuteowniki?

Jest to popularny rodzaj kształtowników, które mają charakterystyczny przekrój w kształcie połączonych liter T. Wyroby hutnicze tego typu mogą charakteryzować się różną długością oraz grubością. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór dwuteowników, charakteryzujących się różnymi parametrami i przeznaczonych do wielu odmiennych zastosowań.
Jeśli jest to konieczne, elementy tego typu można poddawać obróbce, zmieniając ich wielkość oraz kształt. Dotyczy to na przykład spawania lub cięcia. Takie działanie nie mają jednak wpływu na właściwości i parametry materiału. Dostępne dwuteowniki mogą mieć nawet ponad 10 metrów długości. Jednocześnie istnieje także możliwość przygotowania tego typu elementów na zamówienie tak, aby posiadały konkretne parametry.

Zastosowania dwuteowników

Te stalowe kształtowniki są najczęściej wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je w przypadku budowy różnych konstrukcji stalowych, ale także wielu innych budynków. Stal łączy dużą trwałość i wytrzymałość ze stosunkowo niewielkimi rozmiarami elementów, dlatego jest bardzo uniwersalnym materiałem. Ważnym zastosowaniem dwuteowników jest formowanie kluczowych części konstrukcji, takich jak słupy, belki oraz wiązary.
Tego typu kształtowniki znajdują zastosowanie także w innych branżach, między innymi w inżynierii, a także w niektórych pracach ślusarskich, czy stolarskich.

Zakup dwuteowników

Stalowe kształtowniki zawsze posiadają szczegółowo określone parametry. Udostępnienie takich danych jest obowiązkiem producenta tego typu elementów. Podstawowych informacji dostarczają oznaczenia dwuteowników, które przekazują dane o parametrach kształtowników i znacznie ułatwiają wybór konkretnych elementów. Przed zakupem kształtowników należy przewidzieć swoje potrzeby, a także zapoznać się z oznaczeniami stosowanymi przez producentów.
Konkretny rodzaj zastosowania będzie odgrywał najważniejszą rolę w czasie wyboru dwuteowników. W wielu przypadkach stalowe kształtowniki muszą charakteryzować się właściwą wytrzymałością przy zginaniu, wysokością, wytrzymałością na obciążenia, a także wieloma innymi cechami. W niektórych przypadkach istnieje konieczność poddania takich kształtowników dodatkowej obróbce.
Artykuł powstał we współpracy z hurtownią Euromixstal oferującą dwuteowniki

Previous ArticleNext Article
https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ zobacz wiecje