Biznes

Dlaczego bank odmówił przyznania kredytu?

Wnioski kredytowe składamy w celu uzyskania dodatkowych funduszy – najczęściej są to kwoty nieprzekraczające 2 tysięcy złotych. Przeznaczamy je zazwyczaj na drobny sprzęt AGD w mieszkaniu, na prezenty dla bliskich osób czy też jako podarunek z okazji ślubu, chrzcin czy innych uroczystości. Zazwyczaj również nie mamy problemów z otrzymaniem niewielkich kwot na kredyt. Co jednak, jeśli wnioskujemy o większe sumy, np. na zakup mieszkania? Kiedy bank może odmówić nam przyznania kredytu?

Wnioskowanie o kredyt – proces

Proces oceny zdolności kredytowych trwa od kilku dni do kilku tygodni. Konieczne jest złożenie wniosku do wybranego przez nas banku. Kolejny krok należy już do pracowników placówki – muszą oni prześwietlić nas pod kątem rzetelności w spłacaniu rat oraz możliwości kredytowych. W tym celu sięgają do informacji zgromadzonych w BIK. Jeśli posiadamy szeroką historię kredytową oraz regularnie spłacaliśmy raty z pewnością wpłynie to pozytywnie na ostateczną decyzję banku. Kiedy okaże się jednak, że zdarzyło nam się w przeszłości zalegać ze spłatą raty może to bardzo zaważyć o ostatecznej decyzji banku. Na szczęście rozwiązaniem może okazać się czyszczenie BIK – to proces złożony, ale zazwyczaj pozwala na pozbycie się kłopotliwej informacji.
Bank może nie przyznać nam kredytu również w sytuacji, kiedy nie posiadamy żadnej historii kredytowej. Nie ma wtedy rzetelnej informacji o tym, czy jesteśmy w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. W takich sytuacjach zazwyczaj pozostaje nam jedynie stopniowe budowanie historii i uwierzytelnianie się w oczach banku.

Previous ArticleNext Article
zobacz Drewniano stalowy hoker w stylu loft live url