Dom i Wnętrze

Dodatkowe miejsce w mieszkaniu – jak je znaleźć?

Brak miejsca to jeden z głównych problemów, z którym borykamy się podczas zajmowania konkretnego loku czy domu. Problem ten najbardziej widoczny jest w przypadku mieszkań blokowych, które z założenia są niewielkie a ich umeblowanie problematyczne. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina fantazji, aby znacząco powiększyć ilość miejsca do przechowywania przedmiotów. I to w każdym pomieszczeniu!

Kuchnia, łazienka

Najwięcej drobiazgów znajduje się w kuchni – niewielkie pojemniki z przyprawami, noże kuchenne, niewielkie sztućce. Aby mieć je pod ręką i aby nie zajmowały one niezbędnej przestrzeni wykorzystajmy… ściany! Nad kuchennym blatem możemy umieścić listwę, na której zawiesimy pojemniki na przyprawy czy łyżeczki, kubki. Obok listwy może znajdować się również listwa magnetyczna, idealna do wieszania dużych kuchennych noży.
W łazienkach dodatkowe miejsce zyskamy dzięki zastosowaniu miękkich, wiszących półek. Są one najczęściej mocowane na suszarkach podwieszanych pod sufitem. Rozkładana konstrukcja pozwoli na przechowywanie lekkich przedmiotów – kosmetyków, przyborów do czesania.
Rozwiązaniem problemu braku miejsca w salonie czy pokoju dziennym mogą okazać się pufy otwierane – w ich wnętrzu bez problemu zmieścimy nieco przedmiotów, które nie muszą być na widoku, ale mimo to często z nich korzystamy. Mogą być to pojemniki z nićmi, elektronika złożona w niewielkim pudełku, kable, ładowarki. Dzięki schowaniu ich w jedno miejsce z pewnością nigdy nie będziemy mieli problemu z ich zlokalizowaniem.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z  https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article