Ciekawe

Zalety skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka stała się synonimem luksusu. Kojarzy się z najdroższymi modelami samochodów. Faktem jest że sama również przyczynia się do podniesienia ceny, ponieważ porządna skóra, wykorzystana jako okładzina foteli, jest o wiele droższa od innych materiałów. Warto się zastanowić nad tym, czy tylko cena buduje prestiż tego typu tapicerki, czy jest jeszcze coś więcej.

Wygoda i wytrzymałość

Pierwszym co czujemy siadając na wyściełany skórą fotel, jest poczucie ogromnej wygody. Skóra jest jednocześnie sztywniejsza od innych materiałów, ale też bardzo elastyczna. Daje to niezwykłe poczucie komfortu każdemu, kto rozsiądzie się w takim skórzanym fotelu. Podczas jazdy również jest bardzo wygodny, bo dobrze dostosowuje się do naszego kształtu. Jest to szczególnie ważne w przypadku sytuacji, gdy kilka godzin spędzamy w drodze.
Skóra jest również materiałem bardzo wytrzymałym. Dzięki swoim właściwościom jest o wiele wytrzymalsza, niż inne materiały, zwłaszcza tekstylne. Oczywiście wytrzymałość skóry zależy w dużej mierze od tego czy o nią dbamy. Im bardziej zadbana, tym bardziej wytrzymała.
Na szczęście skórzana tapicerka w samochodzie jest stosunkowo prosta, jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości. Na co dzień możemy to robić choćby wilgotną szmatką. Jednak od czasu do czasu konieczne jest nie tylko sprzątanie wnętrza auta, ale również konserwacja elementów skórzanych. W tym celu najlepiej używać preparatów przeznaczonych specjalnie do obcowania ze skórą. Tylko one zapewnią bezpieczne usuwanie plam i zabrudzeń bez obawy, że zniszczymy delikatną powierzchnię skóry.

Potencjalne problemy

Nie da się ukryć, że posiadanie skórzanej tapicerki niesie ze sobą również pewne mniej pozytywne skutki. Przede wszystkim trzeba o nią dbać. W przeciwnym wypadku nie tylko nie będzie podnosiła prestiżu naszego auta, ale wręcz zacznie go szpecić. Do tego przecież nie chcemy dopuścić. Dlatego jeżeli skóra zaczyna się niszczyć, trzeba jej przyjść z pomocą. Najwyższy czas na renowację tapicerki samochodowej. Oczywiście wcale nie musimy oddawać jej w ręce fachowca, o ile nie są to duże zniszczenia możemy naprawić je sami.
Najważniejszym pomocnikiem będzie farba do skóry samochodowej. Dzięki niej można zdziałać prawdziwe cuda. Nie tylko odświeży ona skórę na fotelach, lecz jeszcze porządnie ją zabezpieczy. To ważne, ponieważ odpowiednio zakonserwowana skóra będzie nam służyła jeszcze przez długi czas, zanim sama zacznie upominać się o kolejną konserwację.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
live url zobacz https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/