Technologia

Wynajem maszyn budowlanych

Postawienie nowoczesnego budynku biurowego, hotelowego czy też galerii handlowej to ogromne przedsięwzięcie, wymagające ścisłej współpracy specjalistów z wielu branż, odpowiedniego ustalenia punktów styku pomiędzy nimi (czyli jasne określenie kto odpowiada np. za okablowanie systemu DSO czy automatykę układu klimatyzacji i wentylacji) oraz zastosowania odpowiedniego sprzętu.

Wynajem rusztowań

Nowoczesne firmy budowlane zajmują się realizacją inwestycji na obszarze całej Polski, niezależnie od tego, w jakich miastach znajdują się ich siedziby. Możliwe jest więc prowadzenie przez jedno przedsiębiorstwo budowy w Lublinie i Gdańsku. Warto przy tym zaznaczyć, że transport całego wyposażenia na drugi koniec kraju może być wysoce nieopłacalny i coraz więcej firm budowlanych decyduje się na wynajem rusztowań, maszyn do robót ziemnych czy specjalistycznych podnośników na miejscu. Jest to rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze a zważywszy na fakt, że w przypadku wynajmu płacimy tylko za czas, w którym dana maszyna faktycznie jest w użytku, potrafi być także bardziej optymalne kosztowo.
W każdym większym mieście w Polsce działa obecnie co najmniej jedna firma, którą można określić jako wpożyczalnia rusztowań, elektronarzędzi i wszystkiego innego, co potrzebne będzie do zakończenia budowy. Na ładowarkach obrotowych kończąc. Model polegający na wynajmie maszyn budowlanych, zamiast inwestowania znacznych pieniędzy w zakup ich na własność jest obecnie coraz bardziej popularny i wydaje się mieć całkiem sporo plusów.

Rusztowania na wynajem w Boels

Dobrym przykładem jest firma Boels, mająca w swojej ofercie w zasadzie wszystkie rodzaje maszyn, od kabli i przedłużaczy po agregaty prądotwórcze czy gotowe rozdzielnice skrzynkowe, od pomp po materiały do prac kolejowych. Jest to sieć mająca swoje oddziały w wielu krajach, w Polsce natomiast placówki znajdziemy w Warszawie, w Poznaniu, w Gdańsku, Szczecinie czy na Śląsku (Gliwice, Jaworzno i Czeladź). Dzięki takiej organizacji, bezproblemowy wynajem możliwy jest niezależnie od miejsca budowy.
Wpożyczalnia rusztowań i innego sprzętu budowlanego ma jeszcze jeden plus – umożliwia wejście na rynek tym firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i najzwyczajniej w świecie nie stać ich jeszcze na zakup własnych maszyn, który prawdopodobnie będzie możliwy dopiero po zakończeniu kilku inwestycji. Jeżeli dopiero zaczynamy prowadzenie tego typu działalności, najwygodniejszym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć bardzo dużych wydatków na start, będą maszyny i rusztowania na wynajem w Boels.

Previous ArticleNext Article
equarterdevelopment.org tssoundscape.com ndo.pl