Ciekawe

Czy nauka przez Internet może być skuteczna?

Współczesna technologia daje nam możliwość kształcenia się, nie wychodząc z domu. Przez Internet możemy zaliczać niektóre przedmioty akademickie, uczyć się języków albo przechodzić szkolenia i zdobywać pełnowartościowe certyfikaty. E-learning zdobywa coraz szerszą rzeszę fanów, którzy bardziej cenią swobodę nauki we własnym domu niż sale wykładowe. Z drugiej strony, część z nas wątpi w skuteczność samodzielnej nauki przed monitorem. Czy w rzeczywistości kursy on-line są stratą czasu, czy wartościowym treningiem umysłowym?

Przyjemne z pożytecznym

Aby nauka była skuteczna, przekaz musi być atrakcyjny. Materiały szkoleniowe w postaci przejrzystych i urozmaiconych filmów wideo są kuszącą alternatywą dla nużących wykładów na ciemnej sali wyposażonej w niewygodne krzesła. E-learning daje możliwość nauki we własnym pokoju, w wygodnej pozycji i w porze, która najbardziej nam odpowiada.

Oszczędność pieniędzy

Weekendowy kurs z zakresu obsługi profesjonalnych programów graficznych to koszt kilku tysięcy złotych. Dla porównania, kurs SketchUp podstawy dostępny za pośrednictwem jednej z platform e-learningowej kosztuje jedyne 79 złotych, co stwarza kolosalną różnicę szczególnie dla młodych ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży lub ich plany zawodowe dopiero się krystalizują.

Sprecyzowane oczekiwania

Na platformach e-learningowych dostępne są liczne kursy o sprecyzowanej tematyce, trafnie odpowiadającej na nasze potrzeby. Za niewielką opłatą możemy wgłębić się w projektowanie postaci do gier komputerowych, stworzyć własny projekt biurowca czy edytować zdjęcia w Photoshopie.
Przejrzysta forma
Materiały szkoleniowe w formie filmów wideo pozwalają na naukę w tempie dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Możemy odtwarzać filmy bez żadnych limitów, zwracając szczególną uwagę na bardziej złożone problemy. Atrakcyjne, przejrzyste filmy wzbogacone są o komentarze fachowca, dzięki czemu forma szkolenia jest niezwykle przystępna.
 
 

Previous ArticleNext Article
Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft aubezpieczenia.pl -iso.pl