Dom i Wnętrze

Wygodny materac dla dwojga

Wybór wysokiej jakości materaca nie jest obecnie trudny – topowe firmy oferują nam produkty wyposażone w liczne dodatki, wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów. Warto jednak mieć rozeznanie w przypadku konkretnych modeli materacy, aby jak najlepiej dopasować je do naszych potrzeb.

Materace sprężynowe i kieszeniowe – różnice

W olbrzymiej ofercie na polskim rynku materacy z pewnością wyróżniają się materace kieszeniowe – to swoista nowość. W ich wnętrzu znajdziemy wysokiej jakości sprężyny, jednak nie powinniśmy mylić tego rodzaju produktu z klasycznymi materacami sprężynowymi. Różnic jest sporo.
W materacach sprężynowych starego typu podczas uginania w jednym miejscu widoczne było przekrzywianie się całej konstrukcji. Kiedy z materaca korzystały dwie osoby powodowało to dyskomfort dla osoby śpiącej z drugiej strony. Obecnie materace kieszeniowe zapewniają proces odwrotny – dociśnięty materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku, nie wpływając na pracę konstrukcji w innych miejscach.
Sprężyny w materacach kieszeniowych są odseparowane od siebie – każda znajduje się w materiałowej kieszonce, co dodatkowo pozwala na zminimalizowanie hałasu podczas użytkowania.
Podczas wyboru materaca zwracajmy również uwagę na jego materiał wierzchni. Powinien być on odporny na ścieranie, wnikanie brudu. Powłoka powinna być zdejmowana, aby móc ją prać. Źródło notodo.pl

Previous ArticleNext Article
tcupbra.org zobacz wiecej https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/