Turystyka

Jaki kierunek na wczasy obrać?

Zbliżająca się wiosna to świetny czas na to, aby podjąć decyzję odnośnie tegorocznego urlopu. Warto zastanowić się, czy chcemy wyjazd zaplanować samodzielnie, czy może przy pomocy biura podróży. Obie opcje są dobre, warto dopasować je do naszych możliwości i oczekiwań.
Samodzielne planowanie urlopu wymaga nieco czasu – konieczne jest znalezienie miejsc noclegowych oraz zorganizowanie wynajmu samochodu, skutera, zorientowanie się jak wygląda kwestia wyżywienia. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty na takie działania z pewnością warto zajrzeć do topowych biur podróży. Co mogą nam zaoferować?

Wypoczywaj lub zwiedzaj!

W biurach podróży znajdziemy wiele rodzajów wyjazdów, w tym wyjazdy stacjonarne (wypoczynkowe), wycieczki objazdowe. Zdecydowana większość klientów decyduje się na ten pierwszy rodzaj – zazwyczaj oznacza to odpoczynek nad brzegiem hotelowego basenu lub morza. Wśród najczęściej wybieranych kierunków do niedawna wymieniało się Egipt, Turcję – niestety, po niedawnych zamachach terrorystycznych w miejscowościach turystycznych zainteresowanie spadło, a klienci nierzadko rezygnowali z wyjazdów również po wpłaceniu zaliczek.
Biura turystyczne musiały znaleźć kierunki, które wyrównałyby te straty – świetnym rozwiązaniem okazało się obniżenie cen wyjazdów do egzotycznych krajów, takich jak Dominikana, Seszele, Mauritius.
W stronę egzotyki!
Turyści wybierający te kierunku doceniają atrakcje turystyczne na Dominikanie, Mauritiusie. Taki wyjazd to także szansa na skorzystanie z możliwości odpoczynku nad krystalicznie czystym morzem, pod palmami. W cenie wyjazdu do egzotycznych rajów znajdują się przeloty, transfery na lotnisko, ubezpieczenie turystyczne, opieka rezydenta lub pilota, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie i możliwość korzystania z hotelowych udogodnień.

Previous ArticleNext Article