Ciekawe

Wybór wyposażenia na spacer

Kiedy zostajemy właścicielami psa, musimy rozważyć kwestię spacerów. Wybór smyczy dla psa, obroży czy szelek to nie lada wyzwanie. Każdy z tych elementów musi być dopasowany do temperamentu psa i do okoliczności, w jakich będziemy ich używać.
Rozróżniamy trzy podstawowe modele smyczy: klasyczną, regulowaną i automatyczną. Tę pierwszą kojarzy każdy z nas – kawałek sznurka lub taśmy, z karabińczykiem z jednej strony i pętlą do trzymania w ręce z drugiej. Taka smycz ma określoną długość. Jest idealna w sytuacjach, gdy szkolimy psa lub potrzebujemy trzymać go przy nodze, na przykład podczas podróży komunikacją miejską. Brak regulowanej długości może przeszkadzać podczas luźnych spacerów. Jeśli pies jest wyszkolony, spokojny i się nie boi, możemy wybrać smycz automatyczną. Jest ona idealna do luźnych spacerów. Trzeba umieć ją używać, gdyż sami sterujemy napięciem takiej smyczy. Dobrym rozwiązaniem jest też smycz regulowana. Ma ona karabińczyki z dwóch stron, które umożliwiają skrócenie smyczy o połowę w razie potrzeby.
Dużo kontrowersji wzbudza kwestia: obroża czy szelki? Najrozsądniejsza odpowiedź brzmi: jedno i drugie. Gdy pies biegnie koło roweru czy podczas wędrówek, szelki są idealne. Natomiast, gdy potrzebujemy lepszego kontaktu z psem, dobrze sprawdzi się obroża. Jeśli pies ciągnie, jest to po prostu kwestia szkolenia. Dobrze dobrana obroża, jak i szelki, nie mogą zrobić zwierzęciu krzywdy. Współcześnie odchodzi się od wynalazków jak kolczatka czy halter, które mogą być niebezpieczne dla czworonoga. Zastępuje się je szkoleniem pozytywnym.
Jeśli nie wiesz jakie akcesoria będą najlepsze dla Twojego psa skontaktuj się ze specjalistą ze sklepu Zoo Centrum w celu uzyskania fachowej porady.

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz Stolik pomocniczy na laptopa loft