Dom i Wnętrze

Wybór mebli ogrodowych – czym się kierować?

Meble ogrodowe są jednym z najważniejszych elementów ogrodu. Ich kupno jest przeważnie inwestycją na lata, warto więc dokładnie przemyśleć, jaki produkt najlepiej spełni nasze oczekiwania. Aby pomóc Ci zdecydować między drewnianymi kompletami, metalowymi krzesłami i stołami oraz rattanowymi sofami, przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą Ci wybrać z mnogości dostępnego asortymentu.

Zastanów się, czego potrzebujesz

Wybór wyposażenia ogrodowego w sklepach jest obecnie ogromny. Jeśli chcesz, aby Twój ogród stał się miejscem spotkań, gdzie możesz zgromadzić całą rodzinę i przyjaciół przy wspólnym stole, zrezygnuj z małych kompletów. Postaw na porządny zestaw krzeseł lub foteli z rozkładanym stołem z solidnym blatem. Marzenie o zacisznym, relaksującym kąciku na świeżym powietrzu zrealizuje designerski mebel, na przykład niebanalna huśtawka ogrodowa w formie kokonu lub hamak. Kompromisem między dwiema opcjami będzie uniwersalny zestaw modułowy – nowoczesne meble do ogrodu składające się z samodzielnych komponentów, które możesz kreatywnie łączyć, przestawiać i zmieniać, w zależności od chwilowych potrzeb.

Wybieraj mądrze

Pamiętaj, że zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata. Drewniane czy plastikowe elementy mogą nie przetrwać próby czasu. Obecnie najpopularniejszym materiałem, który za nic ma sobie opady, mrozy i upały, jest technorattan. Odpowiednik naturalnego rattanu pozyskiwanego z palm rotangowych jest poprawioną wersją natury – odporny na działanie czynników zewnętrznych zachowa nienaruszony kształt przez wiele sezonów, bez konieczności czasochłonnej impregnacji. Jednak pamiętaj, że żaden materiał nie jest niezniszczalny, warto więc uzupełnić ogrodową kolekcję o niezawodny pokrowiec, w którym nasze fotele czy stół bezpiecznie przezimują poza sezonem.

Previous ArticleNext Article
zobacz tcupbra.org zobacz wiecje