Ciekawe

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim sprowadzisz samochód z Niemiec

 

Używane samochody sprowadzane zza zachodniej granicy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem na polskim rynku. Pojazdy sprowadzone z Niemiec uznawane są za dobrze utrzymane i lepiej wyposażone niż używane modele jeżdżące po rodzimych drogach. Warto jednak pamiętać, że w Niemczech, podobnie jak i w Polsce, nietrudno o nieuczciwych sprzedawców żerujących na niewiedzy kupującego. O czym powinna pamiętać każda osoba kupująca samochód z Niemiec? Sprawdź!

Samochód z Niemiec tylko z pewnego źródła

Chcesz kupić samochód z Niemiec, ale nie wiesz, od czego zacząć? Poszukiwania modelu o określonych parametrach możesz zacząć we własnym domu. Dwa największe niemieckie serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi dostępne są w języku polskim, co znacząco ułatwia całą procedurę. Warto również wybrać się na wycieczkę po salonach oferujących samochody używane. W autoryzowanych komisach często trafić można na zadbane  samochody poleasingowe w bardzo dobrym stanie. Wystrzegaj się  prowizorycznych komisów oferujących często auta z bogatą historią. Wstępnie wybrany model warto sprawdzić z zaufaną osobą, przed którą motoryzacja nie ma żadnych tajemnic, na przykład mechanikiem.

Jak sprawdzić uczciwość sprzedawcy?

Szczególną uwagę zwróć na zarejestrowany przebieg. Niestety, cofanie liczników wciąż jest powszechnym sposobem na podniesienie wartości pojazdu. Aby zweryfikować dane przedstawiane przez sprzedawcę, wystarczy spisać numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN i datę pierwszej rejestracji, a następnie wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl. Po wpisaniu wszystkich danych otrzymasz dostęp do najważniejszych informacji dotyczących auta, które chcesz kupić.

 

 

Previous ArticleNext Article
epismo.org asantuariosc.com https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/