Dom i Wnętrze

Okna i drzwi tarasowe – jakie modele wybrać?

Nieodłączną częścią każdego nowoczesnego domu jest taras. Zaprojektowane według najświeższych trendów tarasy pełnią latem funkcję dodatkowego „pokoju” skąpanego w słońcu. Elementem łączącym zewnętrzną i wewnętrzną strefę są okna i drzwi tarasowe. Jakie rozwiązania w tym zakresie proponują czołowi producenci? Sprawdź!

Konstrukcja okien i drzwi tarasowych

W katalogach czołowych producentów znajdziesz okna i drzwi tarasowe o zróżnicowanej konstrukcji i sposobie montażu. Wśród dostępnych opcji wyróżniamy:

  • balkonowe drzwi rozwierno-uchylne;
  • tarasowe drzwi przesuwne;
  • tarasowe okna bezramowe;
  • drzwi odstawno-przesuwne;
  • drzwi harmonijkowe.

To, jaki model sprawdzi się w konkretnym budynku, zależy od kilku czynników, między innymi samego projektu architektonicznego, wolnego miejsca (na przykład na skrzydło drzwi) czy upodobań gospodarzy. Ponadto, zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę nie tylko na sposób otwierania czy grubość ram, ale również parametry. Aby ogrzane powietrze nie uciekało przez duże okna, warto zainwestować w wysokiej klasy modele o niskim współczynniku Uw. Wszelkie nieszczelności albo niewłaściwy montaż mogą poważnie odbić się na komforcie cieplnym domowników i rachunkach za ogrzewanie.

Okna wielkogabarytowe – pokój z widokiem

Doskonały efekt zapewnia rezygnacja z klasycznych okien balkonowych na rzecz modeli panoramicznych. Wielkoformatowe przeszklenia osadzone w wąskich ramach zacierają granice między wewnętrzną a zewnętrzną przestrzenią, wpuszczają do wnętrz maksimum naturalnego światła, optycznie powiększają pomieszczenia. Nie musisz obawiać się, że latem salon będzie zbyt mocno się nagrzewał. Aby zapobiec takiej sytuacji, wystarczy zamontować za oknami specjalne rolety.

 

 

Previous ArticleNext Article