Ciekawe

Wanna czy prysznic?

Wielu z nas przy remoncie łazienki lub przy jej pierwszym tworzeniu staje przed dylematem co wybrać: wanna czy prysznic? Dla jednych wanna oznacza długie, spokojne, relaksacyjne wieczory przy świecach w wannie pełnej piany. Dla innych prysznic to szybka kąpiel, bez marnowania czasu i przestrzeni w łazience.
Co wybrać, gdy metraż nie pozwala nam na zamontowaniu tych dwóch rzeczy naraz? A może jest sposób by to jakiś pogodzić? Koniecznie przeczytaj!

Postaw na wannę!

Wanna w łazience wyglada dostojnie. Może dlatego nazywana jest królową łazienki. Jej obecność kojarzy się z relaksem i długimi rytuałami kąpielowymi po ciężkim dniu. Mimo, iż zajmuje dużo więcej miejsca niż prysznic, jest łatwa w utrzymaniu czystości. Obecnie modne są wanny prostokątne, bez zbędnych udziwnień. Dodatkowo do takiej wanny zawsze można zainstalować hydromasaż. Ponadto, wanny prostokątne świetnie sprawdzą się w prawie każdej powierzchni, a i ich prosty kształt pozwala logicznie zaprojektować łazienkę. Wanny prostokątne cechuje regularna powierzchnia. Jej prosty kształt pozwala na jej zabudowanie lub pomalowanie na dowolny kolor. Jest to nieliczny model, który pasuje prawie do każdej aranżacji, kolorystyki i wyposażenia łazienki.

A może jednak prysznic?

Ci z nas, co nie lubią długich i gorących kąpieli wybierają praktyczne rozwiązania – czyli prysznice. Prysznic ze względu na małą powierzchnie pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience. Samo korzystanie z niego sprowadza się do kilku minut kąpieli. Jednak, wielu z nas narzeka na problemy z utrzymaniem czystości w prysznicu. Bez względu na to, z czego jest wykonana jego obudowa – nie jednej pani domu spędza sen z powiek jej uciążliwe i długotrwałe czyszczenie.

Kompromis

Niektórzy promują bardzo ciekawy kompromis. A mianowicie prostokątna wanna zabudowana szkłem lub dekoracyjnym materiałem. Tym samym samodzielnie można stworzyć połączenie wanny z prysznicem. Kiedy mamy ochotę na relaksującą kąpiel – korzystamy z wanny. Kiedy mamy ochotę na szybki prysznic – zasłaniamy się i bierzemy prysznic. Omijając już względy kąpielowe, należy wziąć pod uwagę iż wanna służyć nam będzie do prania ręcznego lub innych czynności, w których niezbędna nam będzie duża powierzchnia.
Pamietajmy, by przy wyborze sprzętu do łazienki nie kierować się tylko i wyłącznie ceną, ale przede wszystkim jakością. Dobra gatunkowo, akrylowa wanna prostokątna (którą znamy z łazienek naszych babć) spokojnie towarzyszyć nam będzie nawet przez kilkanaście lat. Solidny materiał spokojnie wytrzyma próbę czasu i za kilka lat będzie prezentował się równie dobrze jak w momencie zakupu.
Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne

Previous ArticleNext Article
https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ zobacz wiecje live url