Dom i Wnętrze

Minimalistyczne meble ogrodowe z technorattanu

Minimalizm to kierunek znany w historii sztuki od dawna, ale wydaje się, że to właśnie XXI wiek na dobre wprowadził go do przestrzeni życia codziennego. Świadczą o tym realizacje architektoniczne, designerskie meble dedykowane wnętrzom oraz meble zewnętrzne, w tym meble ogrodowe z technorattanu. Kolekcje tych ostatnich niewątpliwie wprowadzają minimalistycznego ducha do nowoczesnych ogrodów, w których stawia się na symetrię i harmonię całej kompozycji. W dzisiejszych aranżacjach (także ogrodowych) panuje zasada mówiąca, że mniej znaczy lepiej.

Meble ogrodowe z technorattanu jako przykład redukcji formalnej

Piękno tkwi w prostocie. W linii, która uwodzi swoim wdziękiem. W doskonałości równoległych układów. W czystej formie, której nie zakłóca dodatkowa barwa czy dekoracja. W gładkości kompozycji, której przykładem są kolekcje mebli ogrodowych z technorattanu. Stworzone na zasadzie zgodności koloru i kształtu. W oparciu o najważniejsze koncepcje artystyczne XX wieku.
Technorattanowe meble dostępne są zazwyczaj w brązie, szarości, bieli, czerni. Barwy te same w sobie są spokojne, co jeszcze podkreśla minimalistyczny charakter całości. Kolorystyka nowoczesnych mebli z technorattanu współgra z popularnymi obecnie aranżacjami w duchu industrialnym, które także stawiają na uproszczenie formy.

Uniwersalne meble ogrodowe z technorattanu do nowoczesnego ogrodu

Minimalistycznie pomyślane meble technorattanowe idealnie prezentują się w ramach ogrodu skomponowanego na zasadzie oszczędności środków wyrazu. Ale nie tylko tam sprawdzą się od strony estetycznej. Kolekcje mebli z technorattanu mają wymiar uniwersalny, co powoduje, że przedmioty te doskonale zaprezentują się też na tle bujnej, bogatej, różnorodnej i różnobarwnej kompozycji ogrodowej.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/