Dom i Wnętrze

Utrzymanie porządku w firmie – od czego zacząć?

Utrzymanie odpowiedniego porządku i czystości w firmach jest nierzadko kluczową sprawą wpływającą na zdrowy klimat pracy i dobre warunki niezagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu w klientów. W czasach, w których zwracamy coraz większą uwagę na dezynfekcję pomieszczeń i możliwe nieotaczanie się zarazkami, warto zwrócić uwagę na to jak i czym sprzątamy firmy, gabinety i poczekalnie dla klientów.

Czystość w firmie na plan!

W ostatnich miesiącach czystość stała się słowem kluczowym praktycznie w każdej dziedzinie życia. Dotyczy ona zarówno domów prywatnych, jak i firm, w których codziennie przewijają się dziesiątki pracowników i klientów. Zdrowa atmosferę pracy zapewniają tu nie tylko ludzie, ale i właściwie przygotowane do ich obecności pomieszczenia. Sprzątanie firm staje się niezwykle ważne i zapewnia świadomość, że dotykając mebli, sprzętów, krzeseł, biurek czy nawet opierając się o ścianę i chodząc po firmowej posadzce, nie zarazimy się przy tym żadnymi bakteriami. Odkażenie przedsiębiorstwa z wszędobylskich wirusów, zarazków i drobnoustrojów może wpłynąć zarówno na lepsze zdrowie firmowych gości, jak i na bezpieczniejszą pracę osób zatrudnionych.

Odpowiednie środki czystości i bezpieczne detergenty

Kluczem właściwego sprzątania są oczywiście przemyślane przed ich użyciem środki czystości. Mowa tu zarówno o detergentach do czyszczenia powierzchni płaskich: łazienek, podłóg czy dywanów, jak o płynach do okien, pastach do mebli i urządzeń biurowych oraz sprayach dezynfekujących pomieszczenia. Tego rodzaju środki czystości można nabyć w dobrych cenach zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i w hurtowniach chemicznych, jak np. https://www.merkurygdynia.pl, które przy zakupach firmowych gwarantują przedsiębiorcom lepsze ceny i znacznie bardziej specjalistyczną ofertę. Wśród środków, które powinny znaleźć się na stanie dostępności do czyszczenia warto wymienić profesjonalne płyny do podłóg, mebli, okien, roztwory do czyszczenia stali, metali kolorowych czy dywanów i tapicerek. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie produkty i akcesoria wymagające drobiazgowego czyszczenia znajdują się w firmie.

Sprzątanie samodzielne czy firmy zewnętrzne?

Sprzątanie w biurach warto zacząć nie tylko od zakupu odpowiednich środków czystości, ale przede wszystkim od podjęcia decyzji czy sprzątanie będziemy wykonywać sami, delegując do tego np. jednego z pracowników, czy może postawimy na usługi profesjonalnych firm sprzątających. W tym pierwszym przypadku warto pamiętać, że pozorne oszczędności mogą okazać się nie do końca skuteczne, jeśli sprzątania będzie dużo i ktoś, kto w tym czasie mógłby obsługiwać klientów, będzie zajęty myciem okien czy toalet. Wizerunek szefa czyszczącego podłogi też może nieco podupaść, dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się być zatrudnienie do tego zadania profesjonalnej firmy zewnętrznej. Usługi takie można zamawiać cyklicznie, np. raz w tygodniu, co w zupełności wystarczy do utrzymania w firmie porządku i sterylnej czystości zapewniającej bezpieczeństwo klientów i pracowników.

 

Previous ArticleNext Article
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/