Dom i Wnętrze

Urządź kuchnię wygodnie!

Przygotowując się do urządzenia naszej kuchni myślimy zazwyczaj, aby była ona piękna. Szukając inspiracji w licznych katalogach wnętrzarskich i w sieci zapominamy jednak o tym, że kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna. Jak nie popełnić błędu podczas aranżacji i mimo wszystko mieć satysfakcję z pięknej kuchni? Oto kilka wskazówek!

Kupuj rozsądnie, szanuj założony budżet

Najczęstszym błędem popełnianym podczas kompletowania urządzeń kuchennych i elementów wykończeniowych jest przekraczanie pierwotnie założonego budżetu. Zazwyczaj kupowanie „oczami” kończy się wyrzutami sumienia tuż po powrocie do domu. Aby mieć pewność, że upatrzony produkt faktycznie nam się podoba odczekajmy jeden dzień, prześpijmy się z tą decyzją. Jeśli następnego dnia nadal będziemy chętni na zakup – zróbmy to. Jeśli jednak stwierdzimy, że nie warto naciągać domowego budżetu – wybierzmy coś tańszego.

Zwracaj uwagę na materiały

Aby kuchnia jak najdłużej cieszyła nasze oczy konieczne jest staranne dobieranie materiałów. Dotyczy to zarówno mebli, jak i płytek podłogowych, ściennych, tapet. W przypadku tych pierwszych najczęściej kupujemy meble kuchenne na wymiar – to wygodne rozwiązanie, pozwalające na znacznie lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Meble na wymiar tworzone są z płyt meblowych o różnorodnej grubości, których powierzchnie pokryte są laminatami. Te ostatnie mają za zadanie chronić wnętrze płyty przed wnikaniem brudu, wilgoci. Nieporowata struktura laminatu pozwala na wygodne czyszczenie powierzchni mebla. W przypadku kafli i tapet obowiązuje ta sama zasada: solidne tworzywo, odporność na pękanie, wnikanie zabrudzeń. Tapety dedykowane do kuchni powinny być znacznie grubsze niż klasyczne, wykorzystywane w innych pomieszczeniach.

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ live url Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft