Zdrowie i Uroda

Trwały manicure

Wiele kobiet lubi mieć pomalowane paznokcie. W dzisiejszych czasach nie jest to ani dziwne, ani kontrowersyjne i nikogo nie dziwi kolor na paznokciach. Nie każda pani ma jednak czas na codzienne odświeżanie swojego manicure. Co możemy zatem zrobić, żeby lakier utrzymał się na paznokciach znacznie dłużej, pozwalając nam oszczędzić czas i pieniądze?

Manicure hybrydowy

Jeszcze do niedawna – zupełna nowość, rewolucja, coś dziwnego. Dzisiaj – ceny lamp UV do robienia hybrydy są śmiesznie niskie i każda z nas może stać się swoją osobistą kosmetyczką, która wykona manicure hybrydowy. To świetne rozwiązanie dla zapracowanych – tego typu manicure utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni. Jednak tylko wtedy, jeśli prawidłowo go wykonamy.
Od czego trzeba zacząć? Od nałożenia bazy, podkładu pod lakier. Pokrywamy nim paznokcie, a następnie nakładamy na wierzch lakier. Obecnie na rynku jest naprawdę ogromny wybór lakierów hybrydowych – wśród najbardziej oryginalnych jest nawet taki, dzięki któremu nasze paznokcie emitować będą lustro. Następnie pokrywamy całość specjalnym utwardzaczem. Pamiętajmy, aby wszystkie kosmetyki, których używamy były dedykowane specjalnie manicure hybrydowemu. Zwykły lakier na pewno nie sprawdzi się w tym przypadku.
Bardzo ważnym etapem w przypadku tego rodzaju malowania paznokci jest również utrwalenie, utwardzenie pod lampą UV. Musimy uzbroić się w cierpliwość i przez jakiś czas potrzymać pod nią dłoń. Efekt wówczas zostanie utrwalony i utrzyma się przez kilka następnych tygodni.

Lakier winylowy

Niedawno za rewolucję były uznawane lakiery hybrydowe. Dzisiaj nowym odkryciem na rynku kosmetycznym są lakiery winylowe. Na czym polega ich działanie i innowacyjność?
Lakier winylowy twardnieje pod wpływem zwykłego światła. To jest podstawowa różnica między nim a lakierem hybrydowym. Do manicure winylowego nie potrzeba lampy UV. Jest to więc prawdziwa innowacja na rynku lakierów. Technologia ta jest dopiero rozpowszechniana, więc nie znajdziemy w wielu stacjonarnych drogeriach bardzo dużego wyboru odcieni i kolorów tego typu lakierów. Warto poszukiwać ich zatem w sklepach internetowych.
Jeśli chodzi o trwałość tego typu manicure, jest ona podobna jak w przypadku hybrydy – paznokcie świetnie wyglądają przez kilka tygodni.

Zwykły lakier – jak przedłużyć trwałość

Jeżeli z jakiś powodów nie chcemy zaufać, dać szansę lakierowi winylowemu lub hybrydowemu, pozostaje nam zwykły, klasyczny lakier. Jego zaleta to cena – dobre lakiery można dostać nawet za kilka złotych. Mankamentem jest natomiast trwałość – często już na drugi dzień widzimy drobne odpryski. Jak zatem możemy przedłużyć trwałość takiego klasycznego manicure?
Po pierwsze: nałóżmy na paznokcie utwardzać. Nie zadziała on oczywiście tak jak w przypadku manicure hybrydowego, ale i tak ochroni paznokcie przez drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.
Oprócz tego chrońmy nasze paznokcie i dłonie. Zimą zakładajmy rękawiczki. Specjalne gumowe rękawice nośmy też do zmywania naczyń albo sprzątania.
Lakier winylowy kupisz w sklepie kosmetycznym http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014

Previous ArticleNext Article
https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/