Dom i Wnętrze

Kupno łóżka z materacem – co warto wiedzieć?

Kupno nowego łóżka to spore wyzwanie, gdyż obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy wiele interesujących modeli tych produktów. Kupno powinno być poprzedzone przede wszystkim refleksją, jakie są nasze oczekiwania względem tego sprzętu. Czy mamy określone wymagania? Czy chcemy, aby łóżko było przede wszystkim funkcjonalne?

Łóżko i materac osobno?

Łóżko z materacem kupimy w topowych sklepach specjalizujących się w tego typu asortymencie, jednak jeśli nie jesteśmy pewni, czy zaproponowany przez producenta zestaw spełni nasze oczekiwania możemy samodzielnie wybrać zarówno ramę łóżka, jak i sam materac. Na co zwracać uwagę podczas kupna?
W przypadku łóżek ważne jest przede wszystkim to, z jakiego tworzywa wykonano ramę łóżka. Topowi producenci wykorzystują w tym celu lite drewno, które charakteryzuje się duża odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu i wiele innych. Dodatkowo lite drewno na bardzo długo zachowuje swój piękny, naturalny kolor. Producenci mogą zaproponować nam również pokrycie drewna lakierami i bejcami, w celu lepszego zabezpieczenia struktury drewna czy też subtelnej zmiany koloru.
Innym rodzajem tworzywa, z którego wykonuje się stelaż łóżka, są deski meblowe. Są one znacznie lżejsze i mniej odporne na uszkodzenia w porównaniu do litego drewna. Faktem jest jednak także to, że są znacznie tańsze.
Łóżka mogą być dodatkowo wyposażone w wewnętrzne komory, idealne do przechowywania pościeli i innych przedmiotów.

Jaki materac wybrać?

Obecnie w sklepach znajdziemy materace kieszeniowe, piankowe, warstwowe – każdy z nich posiada swoje niezaprzeczalne zalety. Jeśli zależy nam na wygodzie warto przemyśleć materace warstwowe – posiadają one m.in. warstwy termiczne, dopasowujące się pod wpływem ciepła do naszego ciała. Materace kieszeniowe posiadają w swoim wnętrzu sprężyny, które uginają się wyłącznie w miejscu nacisku.

Artykuł powstał we współpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/