Ciekawe

Ślub w tropikach – coraz popularniejszy!

Decydując się na ślub nie tylko wchodzimy na nowy etap życia, ale pragniemy również, aby ten dzień był faktycznie niezapomniany. W Polsce coraz popularniejsze robi się zawieranie ślubów poza urzędami USC – pozwoliły również na to najnowsze zmiany w prawie cywilnym. Na czym polegały?

Śluby cywilne w USC i poza nim

Do niedawna pary decydujące się na ślub cywilny mogły skorzystać wyłącznie z opcji ślubu w USC. Wiązało się to z niskimi kosztami, nieprzekraczającymi 100 zł opłaty urzędowej. Po zmianach w 2015 roku przyszli małżonkowie mogli wnioskować o przeprowadzenie ślubu poza urzędem, np. zabytkowych pałacykach, eleganckich restauracjach. Wymóg był jeden – miejsce to musiało odpowiadać powagą wydarzeniu.
Ceremonia poza USC kosztuje jednak znacznie więcej – są to koszty ok. 1000 zł. Niemniej, nie stanowi to poważnego problemu dla małżonków, którzy w ten sposób i tak płacą mniej niż przysłowiowe „co łaska” w kościele. Ślub zawierany jest w obecności urzędnika i świadków, nie różni się on niczym od dotychczasowych ceremonii.
Alternatywą dla ślubu w Polsce stały się egzotyczne wyjazdy na rajskie wyspy, aby wziąć ślub wyłącznie w towarzystwie urzędnika… szumu fal i palm! Z pewnością taka sceneria pozostanie w pamięci na długo!
Szukasz informacji dotyczących wyjazdów egzotycznych związanych z zawarciem związku małżeńskiego? Szukaj ich na naszych stronach internetowych – podróż poślubna Dominikana.

Previous ArticleNext Article
https://e-halina.pl/jak-pogrubic-czlonka/ https://e-gardenmeble.pl/mezoterapia-iglowa-sposobem-na-odswiezenie-twarzy/ https://sis2016.org/lifting-hifu-co-to-za-zabieg-jakie-daje-efekty/