Ciekawe

Jak zmienić nasze życie na bardziej ekologiczne?

W Polsce coraz więcej mówi się o ekologii i konieczności podejmowania wyborów, które znacząco wpłyną na poprawienie środowiska naturalnego wokół nas. Z pewnością warto zastanowić się, jakie rozwiązania faktycznie okażą się strzałem w dziesiątkę. W naszych domach istnieje wiele możliwości wpływania na ekologię. Na które warto zwrócić uwagę i które nie zajmą wiele czasu?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, panele słoneczne

W Polsce najczęściej stosowanymi rozwiązaniami, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów mediów oraz odzyskiwanie naturalnych źródeł energii są z pewnością panele słoneczne. Niestety, Polska nie jest położona w optymalnym miejscu dl takich rozwiązań, dlatego wyłącznie mieszkańcy południowej Polski mogą faktycznie czerpać korzyść z paneli.
Panele pozwalają na magazynowanie energii słonecznej i jej przetwarzanie na ciepło wykorzystywane do ogrzewania wody do kąpieli czy mycia naczyń.
Drugim popularnym rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Sprawdzają się one najlepiej na terenach nieuzbrojonych czy w przypadku domków letniskowych, np. w górach. Urządzenia te są dedykowane przede wszystkim dla domów zamieszkiwanych przez 4-6 osób. Zasada działania przydomowe oczyszczalnie polega na wielokrotnej filtracji, w efekcie czego do gleby przedostaje się znacznie mniej toksycznych związków.

Torby ekologiczne

Torby ekologiczne to drugie, chętnie stosowane w domach rozwiązanie. Torby tworzone z tkanin bawełnianych lub ze wzmocnionego papieru to zdrowa alternatywa dla licznych woreczków i torebek foliowych, które stanowią olbrzymie zagrożenie dla naszego środowiska. Papierowe torby nie mają tak wielkiej trwałości jak te foliowe, jednak ich zaletą jest możliwość recyklingu i ponownego wykorzystania. Coraz więcej firm oferuje swoim klientom torby wykonane z papieru, możliwe do recyklingu. Czytaj więcej na induplo.pl.

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ Stolik pomocniczy na laptopa loft