Ciekawe

Skład opału-dobry interes czy strata pieniędzy?

W dzisiejszych czasach można zaopatrzyć się w węgiel kupując go w skupie opału albo zamówić go z dostawą do domu. Corocznie ludzie wydają miliony złotych, aby kupić węgiel w workach albo luzem, ekogroszek, koks lub inny opał. Dlatego warto się zastanowić czy otwarcie składu opału nie byłoby dobrym pomysłem na biznes.

Czy opłaca się prowadzić skład opału?

To czy taka działalność gospodarcza przyniesie nam zyski uzależnione jest od wielu czynników. Każdy z nich jest bardzo ważny w walce o klienta. Chyba najważniejszym czynnikiem jest lokalizacja punktu składu opału.
Dobry, komfortowy dojazd dla samochodów ciężarowych z przyczepami jest podstawową rzeczą, o którą musimy zadbać.
Sam skład opałów powinien znajdować w pobliżu jakiejś głównej drogi i najlepiej niedaleko torów kolejowych.
Plac powinien być na tyle duży, aby pozwolił na dogodne manewrowanie dużymi samochodami.
Skład opału na pewno przyniesie dochody, jeżeli będziemy uczciwi w stosunku do klientów oraz konkurencji.
Dla klientów ważny będzie dowóz zamówionego towaru pod wskazany adres oraz jego rozładunek w konkretne miejsce.
Towar powinniśmy sprzedawać nie tylko za gotówkę, ale również w systemie ratalnym.
Najważniejsza jednak będzie jakość towaru oraz oczywiście cena, bez względu na to, czy to sprzedaż koksu, czy środków do czyszczenia pieców.
Ważną rzeczą w zdobywaniu klientów jest umiejętne zareklamowanie swoich towarów oraz ich bogaty wybór.

Czym handlować w składzie opału?

Im większy asortyment towaru w składzie opału, tym więcej klientów. Przede wszystkim naszym głównym asortymentem powinien być węgiel luzem oraz węgiel w workach, jak również ekogroszki oryginalnie pakowane. W sprzedaży detalicznej powinniśmy posiadać również szeroką gamę artykułów komplementarnych: drewno do rozpałki, podpałkę, brykiety z trocin. Oprócz tego powinniśmy prowadzić też sprzedaż koksu oraz miału, zwłaszcza ten ostatni jest bardzo tani i chętnie przez klientów kupowany.
W ostatnich latach bardzo wzrosło zagrożenie wysokim poziomem smogu, dlatego bardzo prawdopodobne jest w niedalekiej przyszłości wprowadzenie zakazu palenia węglem. Warto się do tego przygotować i zainteresować sprzedażą ekologicznego opału.
Jeśli poprowadzimy nas skład opału w sposób przemyślany i w zgodzie z przedstawionymi zasadami to mamy szansę na poprowadzenie naprawdę dochodowego interesu, a nasze pieniądze będą dobrze zainwestowane i nie przyniosą straty.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ zobacz