Ciekawe

Mity na temat odzieży używanej

Odzież używana to dla nas dość trudny temat. Niby wiemy, że w lumpeksach można kupić naprawdę ciekawe rzeczy, nawet powstają programy prowadzone przez przeróżne gwiazdy, które kupują w sklepach z odzieżą używaną. Niemniej jednak ciągle odzież używana ma wiele mitów na swój temat, które naprawdę warto obalić.

1) Rzeczy z lumpeksów są zniszczone

Wiele osób sądzi, że odzież używana to ubrania gorszej jakości – że są już zniszczone, poprzecierane, z dziurami itd. Owszem – taka odzież używana zdarza się, niemniej jednak obok znajdziemy piękne, praktycznie nowe ubrania.
Warto jeszcze dodać, że są różne rodzaje lumpeksów, a między innymi znajdziemy takie też, które przypominają małe butiki. W środku znajdziemy ubrania najlepszych marek i projektantów wyglądające praktycznie jak nowe. Będą one nieco droższe od standardowych rzeczy z lumpeksu, jednak wciąż kilkadziesiąt razy tańsze niż normalne! Warto jednak pamiętać, że ładne rzeczy za złotówkę też uda nam się znaleźć.

2) Chodzenie po sklepach z używaną odzieżą zajmuje wiele czasu, to nieekonomiczne

W kwestii ekonomii warto zauważyć jak dużo tańsza jest odzież używana. W sklepie za zwykłą ładną bluzkę zapłacimy koło 50 zł, zaś w lumpeksie może to być nawet złotówka. W efekcie w cenie jednej rzeczy z normalnego sklepu możemy kupić kilkadziesiąt sztuk odzieży używanej, która będzie tak naprawdę nie do odróżnienia od zwykłych rzeczy.
Czy zaś chodzenie po lumpeksach zajmuje dużo czasu? Na początku, kiedy to znajdujemy najlepsze sklepy, uczymy się, jak kupować, kiedy są najlepsze ceny, gdzie jest najładniejsza odzież używana itd. rzeczywiście nieco czasu takie zakupy zajmują nieco czasu. Potem jednakże zauważymy, że odwiedziny w poszczególnych lumpeksach wplatamy w codzienne życie np. wracając od lekarza, zaglądamy do lumpeksu obok.

3) Odzież używana to ubrania kiepskich, zwykłych marek

Wręcz przeciwnie! Najczęściej właściciele sklepów z odzieżą używaną pozyskują ją zza granicy. Oznacza to, że znajdziemy tam ubrania marek, które w Polsce normalnie nie są sprzedawane. Co więcej – bardzo często będą to ubrania bardzo drogich i dobrych marek…
Pomyślmy sobie – kto bowiem wyrzuca ubrania po kilku założeniach? Na pewno nie osoby biedniejsze. Otóż takich dobrych ubrań pozbywają się raczej bogatsze osoby, a co za tym idzie – to nie są ubrania zwykłych marek. Dlatego też spokojnie może trafić się nam w lumpeksie np. sukienka od Prady!
Artykuł powstał we współpracy z Angora Import-Export

Previous ArticleNext Article
erialprintshop.com ctraymartin.com tromor.com.pl