Ciekawe

Raczkujące dziecko – zapewnij mu bezpieczeństwo

Raczkowanie to jeden z najważniejszych etapów rozwoju każdego dziecka. Nauka tej czynności nie tylko umożliwia dziecku przemieszczanie się, ale również rozwija koordynację ruchową, pomaga ćwiczyć równowagę, a nawet stymuluje rozwój mózgu. Warto pamiętać, że raczkujące po całym mieszkaniu dziecko narażone jest na wiele niebezpieczeństw. Rolą każdego rodzica jest zminimalizowanie kontaktu z czynnikami, które mogą zagrozić zdrowiu maluszka. Jak przystosować mieszkanie do wymagań raczkującego dziecka? Sprawdź!

Gniazdka

Niemowlak poznaje świat głównie przez dotyk. Możesz mieć pewność, że maluszek będzie chwytał w ręce wszystko, co stanie na jego drodze – również przedmioty, które nie powinny się tam znaleźć. Zadbaj o to, aby wszystkie mało stabilne meble (na przykład regał z książkami) zostały przykręcone do ścian albo zabezpieczone w inny sposób. Wszystkie gniazdka zasłoń specjalnymi nakładkami. Szuflady, których dziecko nie powinno otwierać, zepnij specjalnymi zabezpieczeniami.  Przydatne okażą się specjalne maty antypoślizgowe.

Miejsce do zabawy

Okiełznanie aktywnego dziecka jest nie lada wyzwaniem! Nieocenioną pomocą dla każdej mamy i każdego taty raczkującej pociechy będzie kojec. W przestronnym, wykonanym z miękkiego materiału, pozbawionym ostrych kantów kojcu będziesz mógł zostawić dziecko wtedy, kiedy będziesz musiał spuścić go z oka lub po prostu – będziesz chciał na chwilę odpocząć przy filiżance ulubionej kawy. Nie mamy wątpliwości, że maluch pokocha swoją własną, kolorową strefę wypełnioną swoimi ulubionymi zabawkami. Warto mieć świadomość, że zabawa w kojcu sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka – uczy wstawania i siadania o własnych siłach i pomaga radzić sobie z separacją od rodzica. Na stronie babydesigngroup.pl znajdziesz starannie wykonane kojce najwyższej jakości.

 

 

 

Previous ArticleNext Article
https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz wiecje zobacz