Biznes

Outsourcing księgowy – zalety

Firma w XXI wieku wygląda znacznie inaczej niż dawniej. Obecnie konieczne jest sprawne poruszanie się po bardzo wielu obszarach, dlatego też firmy coraz częściej decydują się na rozwiązania outsourcingowe, w tym outsourcing księgowy. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

1) Spore oszczędności

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że outsourcing księgowy umożliwia nam osiągnięcie naprawdę całkiem dobrych oszczędności i to na wielu poziomach. Tu bowiem nie musimy kupować komputerów, sprzętów ani płacić pensji księgowemu. Co więcej – oszczędzamy także przestrzeń biurową, która musiałaby być przeznaczona dla księgowego.

To jednak nie wszystko. Warto bowiem wiedzieć, że korzystając z outsourcingu możemy wliczyć księgowość w koszty prowadzenia firmy. Abstrahując już od tego, nawet zwykły outsourcing jest tańszy niż zatrudnienie własnego pracownika.

2) Mniejsza odpowiedzialność

Warto także zauważyć, że w przypadku posiadania księgowego, sami ponosimy odpowiedzialność za wszystko. Innymi słowy w razie nieprawidłowości prawnych czy finansowych, odpowiadamy za to własnym majątkiem.

W outsourcingu generalnie także w pierwszym odruchu kara czy mandat nakładane są na nas, jako podatników. Niemniej jednak później możemy domagać się zadośćuczynienia od biura rachunkowego. Co dość istotne to dobrze spisana z biurem umowa tak, aby nie mogli oni uciec przed odpowiedzialnością.

3) Profesjonalizm i kompleksowa opieka

Warto jeszcze dodać, że firmy zajmujące się outsourcingiem księgowym zatrudniają wielu specjalistów w danej dziedzinie. Jeśli zatem księgowy zajmujący się naszymi interesami ma jakieś problemy, cały zespół mu pomaga.

Ponadto firmy outsourcingowe zajmujące się księgowością często służą także firmom swoją pomocą w wielu innych aspektach, co zapewnia nam komfort i kompleksowość opieki.

4) Core business

Na koniec trzeba jeszcze podkreślić, że przeniesienie obowiązku prowadzenia księgowości na inną firmę, daje możliwość nam jako szefom, całemu zarządowi firmy, czy też pracownikom, zajęcia się rozwojem firmy.

Taktyka ta nazywana jest core business. Dzisiaj bowiem każda firma musi zajmować się księgowością, hr, reklamą, wymyślaniem pomysłów, dbaniem o bhp i milionem innych rzeczy. Jeśli zaś zatrudnimy firmy outsourcingowe do wielu z tych spraw, będziemy mogli zając się tym, co umiemy najlepiej, czyli rdzeniem naszej firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Previous ArticleNext Article
Industrialny bukowy stolik nocny z półką 2016.org zobacz