Zdrowie i Uroda

Odpowiednie stylizacje dla kobiety o niskim wzroście

Wzrostu się nie wybiera i choć nie jedna kobieta chciałaby mieć kilka centymetrów więcej, a niektóre z kolei marzą o tym, aby być nieco niższe, to trzeba z tym żyć.

Można jednak sobie odrobinę pomóc i chociaż optycznie zniwelować nielubiane centymetry w jedną lub w drugą stronę.

Znacznie częściej spotyka się kobiety, które chciałyby być wyższe i mają nierzadko kompleks z powodu niskiego wzrostu. Z pomocą przychodzą pomysłowe tricki, które skutecznie odciągną uwagę od niskiego wzrostu lub całkowicie nawet zniwelować takie wrażenie.

Jednolite kolory w całej stylizacji są bez dwóch zdań świetnym rozwiązaniem dla niskich kobiet, które chcą wyglądać na nieco wyższe, niż są rzeczywistości. Kompletując ubiór w jednakowym kolorze, optycznie wydłużamy sylwetkę, dodając sobie kilka centymetrów.

Ubrania nie muszą być koniecznie w kolorze czarnym, równie dobrze niższa kobieta może założyć coś w kolorze bardziej intenstywnym, ważne, żeby cały ubiór był zgodny kolorystycznie, a poszczególne części stroju nie odcinały się od siebie, odejmując w ten sposób pożądanych centrymetrów.

Mówiąc o stroju, nie mamy na myśli tylko spodni i bluzki, czy kurtki, ale także buty oraz skarpetki. Dobrane odpowiednio pod względem odcienia skarpetki damskie, „zlewające” się z butem i nogawką spodni, zdecydowanie wydłużą nogi i wysmuklą sylwetkę.

Stylizację dla kobiet o niskim wzroście można dopełnić w pomysłowy sposób, kupując skarpetki w paski. Oczywiście pionowe, gdyż to pionowe paski wydłużają stopy, a optycznie też wtedy całą figurę. Złudzenie optyczne polegające na wysmuklającym działaniu pasków znane jest od pokoleń, dlaczego zatem nie posłużyć się nim, kupując stylowe skarpety w piękne paski?

Świetną opcją będą także skarpetki stopki, ponieważ przez ich krótką długość i to, że sięgają zaledwie do stopy, a nie tak jak skarpety dłuższe do łydki lub wyżej, nie skrócą optycznie nóg ani całej sylwetki. Skarpetki damskie długie są dobrym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku jeśli są naprawdę długie, tzn. za kolano lub dłuższe, wszelkie modele kończące się w obrębie łydki nie będą korzystnym rozwiązaniem dla niższych kobiet.

Co innego, jeśli za oknem jest trochę więcej chłodu i stylizacje z odkrytymi nogami odpadają od razu. W przypadku spodni lub długich spódnic, kobiety o niskim wzroście powinny postawić na dłuższe skarpety w kolorze bliżonym do spodni lub obuwia – unikną w ten sposób widocznego fragmentu gołej skóry, którą z pewnością widać byłoby przy krótszych modelach. Zakryta łydka, w połączeniu z podobnym odcieniem ubioru także wydłuży nogę i doda choć wizualnie trochę wzrostu.

Czarny, biały – to kolory ubrań, do których łatwo znaleźć identyczny odcień skarpet damskich, jednak w przypadku innych barw, może okazać się to niemożliwe. Wówczas wystarczy zdecydować się na kolor mocno zbliżony. To wystarczy, aby nie wyróżniał się spomiędzy butów i będzie stanowił świetne tło do eleganckich stylizacji

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ -meble.pl