Dom i Wnętrze

O czym należy pamiętać przy zakupie wanny prostokątnej?

W sklepach można spotkać wanny o różnych wymiarach, które wykonane są z wielu materiałów, dlatego też wybranie tej najlepszej wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nową wannę do łazienki, ale nie wiedzą na jakie elementy zwrócić uwagę.

Materiał ma znaczenie

Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, z jakiego materiału ma być wykonana wanna. W dzisiejszych czasach producenci oferują oryginalne wanny prostokątne z akrylu, żeliwa, stali i kamienia, które doskonale pasują do klasycznych aranżacji.

Każdy materiał ma swoje plusy i minusy, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Wanny akrylowe są ciepłe w dotyku i lekkie, a żeliwne solidne i dość ciężkie. Jeżeli chodzi o design to marmurowe wanny nie mają sobie równych, ale niestety są bardzo drogie. Wybór tworzywa w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji i od zasobności portfela.

Wyprofilowane siedzisko

Wanny prostokątne jak powszechnie wiadomo mogą być nie tylko całkiem gładkie, ale posiadać mogą również specjalnie wyprofilowane siedzisko. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne i praktyczne, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad nim. Dla starszych osób i dzieci dobrym wyborem są nowoczesne wanny, które maja specjalną matę antypoślizgową. To właśnie dzięki niej można uniknąć poślizgu i groźnego upadku.

Warto wspomnieć również i o tym, że wannę można połączyć ze ścianką prysznicową, dzięki czemu można uzyskać wygodną wannę i prysznic 2w1. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla użytkowników mniejszych łazienek, którzy chcą korzystać nie tylko z kąpieli, ale również prysznica na siedząco.

Niezawodna bateria – co warto o niej wiedzieć

Niektóre wanny prostokątne zaprojektowane zostały ze specjalnym otworem na baterie, który znajduje się po środku albo z boku. Pamiętać należy jednak o tym, że otworów tych nie ma we wszystkich modelach. W takiej sytuacji baterie należy umieścić oczywiście w ścianie.

Przy zakupie nowej wanny prostokątnej warto zwrócić uwagę także na to, z której strony i w jaki sposób można zamontować baterię. Specjaliści zalecają, aby wybrać identyczny sposób montażu jak w umywalce, dzięki czemu można zachować spójność. Montaż baterii jest dość trudnym zadaniem, dlatego też osoby, które nie czują się na siłach, aby dokonać tego samodzielnie, powinny skorzystać z fachowej pomocy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Previous ArticleNext Article
https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/