Turystyka

Jak dbać o wiązania narciarskie atomic?

Oryginalne wiązania narciarskie atomic nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto o nie odpowiednio dbać, dzięki czemu będą służyć sprawnie przez wiele długich lat użytkowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można dbać o wiązania narciarskie.

Odpowiednia pielęgnacja

Wiązania najlepiej dokładnie wyczyścić po każdym użytku. Uważać muszą przede wszystkim te osoby, które wożą narty na dachu swojego auta w odkrytym bagażniku. W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się z nich dużo błota i bardzo groźnej soli. Warto postawić na zamknięte bagażniki, które są najlepszą ochroną dla nart podczas transportu.

Wysokiej jakości wiązania narciarskie atomic wykonane są w całości z najlepszych jakościowo materiałów, dlatego też nie ma potrzeby rozkręcania sprężyn. Czynność ta jest niezbędna dla właścicieli starych wiązań albo sprzętu od nieznanego producenta, którego jakość pozostawia wiele do życzenia.

O czym należy pamiętać?

Przed każdym sezonem należy dokładnie sprawdzić rzeczywistą siłę wypięcia wiązań. Aby tego dokonać warto skorzystać ze specjalnego urządzenia o nazwie Jetbond. W Polsce bardzo wiele sklepów posiada tego typu sprzęt, dzięki czemu będzie można dokładnie sprawdzić jakość wiązań. Odpowiedni fachowcy poznając naszą wagę, wzrost i preferowany styl jazdy pomogą wybrać optymalny DIN.

Jeżeli podczas testu wyjdzie, że wiązania wypinają się za szybko albo na późno, to wyraźny sygnał, że trzeba kupić nowe wiązania narciarskie atomic. Naprawa sprężyn nie przynosi satysfakcjonujących wyników, dlatego też trzeba liczyć się z dodatkowym wydatkiem. Warto wspomnieć także i o tym, że powyżej wspomniane firmy zajmują się nie tylko testowaniem wiązań, ale również ich kompleksową konserwacją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie

Jak przechowywać wiązania?

Narty i wiązania należy przechowywać w suchym i ciepły miejscu. Jeżeli na krawędziach nart pojawi się rdza, to jest to wyraźny sygnał, że niedługo nadawać będą się jedynie do wyrzucenia. Deski warto systematyczne smarować specjalnym smarem, aby zabezpieczyć ślizg przed utlenianiem.

Oprócz nart i wiązań nie można zapominać także o butach narciarskich, które odgrywają bardzo ważną rolę. W pierwszej kolejności warto dokładnie sprawdzić stan wewnętrznej wkładki i klamer, który jest jednym z najczęściej uszkadzanych elementów. Przed startem sezonu warto przyzwyczaić stopy do butów, dzięki czemu podczas jazdy na stoku będziemy czuć się bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/