Dom i Wnętrze

Nowoczesna stolarka okienna – co warto o niej wiedzieć?

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na wymianę starych okien na nowe – przekonują ich przede wszystkim atrakcyjne ceny, ale również nowoczesne, odporne na uszkodzenia materiały. Co oferują nam topowi producenci? Czy możliwe jest zmniejszenie ceny okien? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Co wartego uwagi znajdziemy na polskim rynku?

Jeszcze do niedawna w polskich domach królowały okna stare, tworzone z nieodpowiednio impregnowanego drewna. Obecnie okna takie wymieniane są na nowe, tworzone zazwyczaj z plastiku czy drewna połączonego z innymi tworzywami. Okna tego typu z pewnością są warte swojej ceny – są odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, doskonale izolują przed chłodnymi podmuchami wiatru.
Okna PCV-aluminiowe to jednak nie jedyna opcja oferowana przez producentów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również okna pasywne, których zadaniem jest podnoszenie izolacji cieplnej w pomieszczeniach. Zazwyczaj okna takie posiadają 3 lub więcej szyb.
Czy koszty musza być wysokie? Niekoniecznie. Wiele spółdzielni mieszkaniowych współfinansuje zakup nowych okien do lokali mieszkalnych. Niestety, takiego przywileju nie mogą skorzystać mieszkańcy domów jednorodzinnych.

Previous ArticleNext Article
live url https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/