Biznes

Program PIT dla początkujących i zaawansowanych

Wraz z nowym rokiem nadchodzi konieczność rozliczenia wynagrodzeń oraz złożenia wniosków w urzędzie skarbowym. Ministerstwo Finansów zachęca do wykonania wszystkich czynności drogą elektroniczną. Pomóc ma w tym program do rozliczania PIT, który usprawnia przejście wszystkich etapów krok po kroku za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Czym jest program PIT?

Jest to prosty w obsłudze program do rozliczeń podatkowych, który może być stosowany do celów komercyjnych w biurach rachunkowych oraz w domach użytkowników. Nad konstrukcją aplikacji czuwało grono specjalistów w zakresie rachunkowości, a sam program zyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Oferuje wypełnienie niezbędnych dokumentów w sposób przystępny nawet dla laików w temacie rozliczenia podatków za pomocą specjalnego kreatora, który dostosuje program do stanu wiedzy użytkownika. Do wyboru są dwa tryby wypełniania: ręczny oraz częściowo automatyczny skierowany głównie do osób, które zaczynają swoją przygodę z samodzielnym rozliczaniem.

Czy program PIT jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych to jeden z priorytetów, którymi kierowali się twórcy programu PIT. Został on zweryfikowany przez specjalistów, a wbudowany system kontroli bezpieczeństwa stanowi gwarancję ochrony dokumentów.
Przeprowadzenie rozliczenia wynagrodzenia to obowiązek każdego obywatela – warto otworzyć się na nowe możliwości, które proponuje ministerstwo i wykonać wszystkie formalności w bezstresowej, domowej atmosferze.

Previous ArticleNext Article